Co słychać w Szkole Podstawowej w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
d1.jpg
d2.jpg

* DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KROSNOWICACH
Z okazji „Dnia Dziecka” w naszej szkole dużo się działo. Zaczęliśmy od prezentacji kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny oraz do Rady Radiowęzła Szkolnego. Osoby te wcześniej wykonały plakaty, które zawierały program wyborczy i prezentację siebie samego. Mieliśmy też okazję usłyszeć przez szkolny radiowęzeł co mają do powiedzenia przyszli redaktorzy.
Przystąpiliśmy do tajnego głosowania. Kartę z oddanym głosem wrzucaliśmy do urny. Komisja przeliczyła głosy i odczytała protokół z wyborów oznajmiając, że nową przewodniczącą na rok szkolny 2019/2020 została Klaudia Sambor. Serdecznie gratulujemy! Wybrana została też Rada Szkolnego Radiowęzła. Nad przebiegiem wyborów czuwała pani Ewa Ledowska – opiekun Samorządu Szkolnego. W każdej klasie uczniowie zajęci byli wykonaniem plakatu o zagrożeniach płynących z palenia papierosów. Z przygotowanymi pracami przewędrowaliśmy, ubrani na biało, ulicami Krosnowic mówiąc w ten sposób: Stop nikotynie!!! W sali sportowej odbywały się rozgrywki w piłkę ręczną oraz w hokeja, a na boisku zewnętrznym rozgrywki meczowe w piłkę nożną. Wręczone zostały dyplomy i medale za osiągnięcia sportowe w tym roku szkolnym oraz stypendia dla najzdolniejszych i najbardziej angażujących oraz reprezentujących naszą szkołę uczniów. Bony wręczyła dani dyrektor Joanna Bujak oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Karolina Muszyńska. Najmłodsi zaprezentowali występ dla Rodziców z okazji ich święta: Dnia Mamy i Taty. Były wiersze, piosenki, tańce i wielka radość Rodziców. Na szkolnym korytarzu odbywała się zabawa fantowa, a także malowano buźki, pleciono kolorowe warkoczyki i robiono wesołe zdjęcia w wykonanej przez rodziców „Fotobudce”. Na zakończenie dnia i w ramach podsumowania loterii wylosowano nagrodę specjalną, którą była elektryczna deskorolka ufundowana przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Krosnowicach.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia, pomagali w czynnościach związanych z zabawą i byli z nami.
„Kiedy się śmieje dziecko- śmieje się cały świat” – Janusz Korczak. Panie Januszu tego dnia śmiał się cały świat, nie było bowiem u nas ucznia, u którego na twarzy nie gościłby uśmiech. Tak trzymać!

* „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”
7 czerwca, o godzinie 10:00, w Szkole Podstawowej w Krosnowicach wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, by wziąć udział w corocznej akcji poświęconej czytelnictwu. Akcję tę dzień wcześniej ogłosiły panie ze szkolnej biblioteki: Agnieszka Czapowska-Lewandowska i Magdalena Ferenz. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i każdy znajdując dla siebie miejsce – w spokoju oddawał się pasji czytania. W skupieniu i „zaczytaniu” spędziliśmy 30 owocnych minut. Owocnych, bo przecież każdy w tym czasie wzbogacił się o jakieś wiadomości i doznania.
Dziękujemy Paniom za pomysł, a wszystkim życzymy powodzenia w odnajdywaniu coraz to ciekawszych pozycji czytelniczych. Warto przyzwyczaić się do czytania, bo jak powiedział William Somerset Maugham: „Przyzwyczaić się do czytania książek – to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego”.

Wydania: