NOWE ATRAKCYJNE HORYZONTY EDUKACYJNE DLA NASZYCH UCZNIÓW W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
tamir.jpg

Kreowanie i aktywny rozwój nowoczesnego szkolnictwa zawodowego oraz propagowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemie kształcenia zawodowego, to cel nad którym Zarząd Powiatu Kłodzkiego pracuje i stale go rozwija poprzez inicjowanie nowych form współpracy pomiędzy naszymi szkołami powiatowymi a sektorem prywatnym.
W związku z tym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Sylwestra Kaliskiego w Bystrzycy Kłodzkiej, odbyło się podpisanie Listu Intencyjnego, pomiędzy dyrektor szkoły panią Dorotą Łakucewicz a organem prowadzącym szkołę, czyli Powiatem Kłodzkim reprezentowanym przez wicestarostę kłodzkiego – panią Małgorzatę Jędrzejewską-Skrzypczyk, etatowego członka Zarządu Powiatu – Piotra Marchewkę i dyrektor Wydziału Oświaty – panią Anettę Kościuk a prezesem Zarządu P.P.U.H TAMIR Spółka z o.o. – Tadeuszem Krywulcem.
Dzięki nowo nawiązanej współpracy szkoły z drukarnią TAMIR, młodzież z klas wielozawodowych, będzie mogła już od września 2019 r. uczyć się nowych zawodów branży drukarskiej.
Drukarnia TAMIR powstała w 1993 roku w Bystrzycy Kłodzkiej, firma specjalizuje się w produkcji opakowań z tektury litej. Jest to nowoczesne przedsiębiorstwo z wyłącznie polskim kapitałem. Zakres obsługi obejmuje produkcję, magazynowanie i dowóz opakowań do firmy klienta według indywidualnych potrzeb. Obecnie drukarnia TAMIR to 9000 m2 powierzchni produkcyjnej, doświadczeni pracownicy i najnowocześniejszy park maszynowy. Firma spełniała rygorystyczne normy jakościowe w zakresie wszystkich procesów produkcyjnych.
Drukarnia TAMIR to jedna z najnowocześniejszych drukarni w Polsce. Wszystkie wprowadzone w zakładzie technologie, są technologiami z najnowszymi rozwiązaniami w tej dziedzinie. Nasi uczniowie, będą mieli możliwość poznać sprzęt najwyższej światowej klasy jak i najnowocześniejsze techniki pracy w tej branży.
Życzymy udanej współpracy !!!

Wydania: