Licytacja dla dzieci z Piszkowic

Autor: 
inf. Krystyna Oniszczuk-Awiżeń
Foto: 
fot. Piotr Dopytała (Przyjaciele Piszkowic)
p1.jpg
p2.jpg

W niedzielę 22 lipca br. o godzinie 10.00 z Parku Zdrojowego w Lądku Zdroju wystartował bieg Trojak Trail na dystansie 10 km dla dzieci z Piszkowic. Pobiegli dla dzieciaków pokonując dwie strome góry, paskudny, skalisty zbieg, duchotę, gorąc, pot zalewający oczy.
Licytacja dla Piszkowic to wydarzenie połączone z biegiem górskim i biegami dla dzieci, kończące Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Zabawa była przednia ale też byliśmy świadkami ekscytujących momentów walki ze słabością, z niemożnością zrobienia jeszcze choćby jednego kroku. Pobiegli przecież nie tylko zawodowcy ale i amatorzy, niektórzy po raz pierwszy.
To już czwarty bieg charytatywny w DFBG. Zamierzali uzbierać co najmniej 17 500, 00 zł na wózek dla Kubusia, a uzbierali aż 21 713,60 zł i 5 euro, zatem zostanie jeszcze na bieżące potrzeby dzieci.
- Kubuś ma zaledwie 18 miesięcy i heroiczną walkę o przeżycie każdego dnia. Kiedy już myśleliśmy, że to jego ostatnie godziny Kubuś zbierał siły i pokonywał kolejny kryzys – mówi Henryka Szczepanowska, współorganizatorka Licytacji dla Piszkowic. Kubuś urodził się z zespołem wad wrodzonych, wodogłowiem, przepukliną mózgowo-rdzeniową, w wyniku której jest porażony od pasa w dół. Wymaga nie tylko leczenia i rehabilitacji ale też specjalistycznego sprzętu ortopedycznego, niestety bardzo drogiego: to specjalistyczny wózek wielofunkcyjny, zapewniający Kubusiowi lepszy komfort życia, by mniej cierpiał i mógł lepiej oddychać a jego ciało nie ulegało dalszej deformacji.

Wydania: