Mistrzowskie biegi

Autor: 
Ewa Chalecka

W drugiej połowie lipca (19-22.07) Ziemia Kłodzka zaprasza biegaczy na wielkie sportowe zmagania – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich.
Uroczysta ceremonia otwarcia festiwalu odbędzie się w czwartek (19.07) o 17.30 (park naprzeciw Zakładu Przyrodoleczniczego Wojciech). Wydarzenie potrwa cztery dni, a w jego ofercie znalazło się siedem ciekawych i niezwykle malowniczych tras. Pierwszego dnia o 18.00 wystartuje Bieg 7 szczytów oraz Super Trial 130. Pierwszy swym zasięgiem obejmie Koronę Ziemi Kłodzkiej czyli 7 pasm górskich otaczających nasz region – Kowadło (Góry Złote), Śnieżnik (Masyw Śnieżnika), Maria Śnieżna (Masyw Śnieżnika), Jagodna (Góry Bystrzyckie), Orlica (Góry Orlickie), Szczeliniec Wielki (Góry Stołowe), Kłodzka Góra (Góry Bardzkie), Ptasznik (Góry Złote). Do pokonania 240 km, a różnica wysokości to 1164 m. W tym samym dniu, również o 18.00 wystartuje mniej wyczerpujący bieg Super Trial (130 km). Jego trasa prowadzi przez Lądek, Śnieżnik, Jagodną, Jamrozową Polanę i Kudowę. Oba biegi odbywać się będą w nocy – pierwsi zawodnicy Super Trial 130 przybędą do Kudowy ok. godz. 7.00, a pierwsi uczestnicy Biegu 7 szczytów ok. 22.00 przybędą na metę w Lądku.
W piątek (20.07) o 20.00 rozpocznie się Bieg K-B-L (110 km), którego uczestnicy podążą trasą Biegu 7 szczytów jednak dopiero na odcinku Kudowa przez Bardo do Lądka-Zdroju. Organizatorzy przygotowali również dwie propozycje, których trasy prowadzą pasmem Gór Złotych – Złoty Maraton (45 km) oraz Złoty Półmaraton (21 km). Złoty Maraton wystartuje w sobotę (21.07) o 10.00 – jego trasa pobiegnie z uzdrowiska Lądek do Złotego Stoku, aby finiszować w Lądku. Złoty Półmaraton rozpocznie się o godz. 11.00 (trasa poprowadzi z uzdrowiska Lądek do Złotego Stoku). Również w sobotę o 6.00 rano wystartuje Ultra Trial. Trasa o dł. 68 km rozpoczyna się w Lądku-Zdroju prowadzi przez Przełęcz Gierałtowską, Czernicę, Rozdroże Zamkowe i Złoty Stok, a zakończy w Lądku. Przygotowano też Trojak Trial (10 km – bieg charytatywny dla Piszkowic) w niedzielę (22.07) o 10.00, trasa pobiegnie z uzdrowiska Lądek-Zdrój poprzez masyw Góry Trojak z metą w Lądku. W programie festiwalu nie zabrakło też propozycji dla najmłodszych. Również w niedzielę o godz. 12.30 wystartują zawody My First Trial. Zapisy na biegi są już otwarte, a zgłoszenia przyjmowane będą do dnia startów poszczególnych biegów. Tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich towarzyszyć też będzie wiele atrakcji. Szczegóły na temat zawodów na www.dfbg.pl

Wydania: