ZSP nr 1 w Kłodzku

Autor: 
Katarzyna Wolak, Rafał Olecha
zsp1.jpg
zsp21.jpg

* Zajęcia dla zerówkowiczów
Uczniowie klasy 2a LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku: Gabrysia Morończuk, Paulina Iwanicka, Marcela Sztandera oraz Kuba Sypniewski, przeprowadzili zajęcia dla zerówkowiczów w zaprzyjaźnionym ZPŻ Nr 2. Tematem zajęć była rozmowa z dyspozytorem podczas wzywania pogotowia ratunkowego. Dzieci – pod czujnym okiem uczniów – uczyły się jak powinno przeprowadzać się rozmowę z dyspozytorem medycznym jakie ważne informację przekazywać, jakie są numery alarmowe w Polsce i UE.
To już kolejne, profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone, zajęcia dla dzieci zorganizowane przez uczniów tej klasy i cieszące się dużym zainteresowaniem przedszkolaków.
Ciepłe przyjęcie przez dzieci, panie wychowawczynie i dyrekcję, sprawia, że zawsze bardzo chętnie tam wracamy i młodzież ma motywację do opracowywania nowych interesujących zajęć dla dzieci!

* Praktyki: Malta i Włochy 2017
Dwie 15-osobowe grupy uczniów kl. III ZSP nr 1 w Kłodzku „Budowlanki”w zawodach technik logistyk i technik budownictwa jako uczestnicy projektu POWER odbywają czterotygodniowe praktyki za granicą. Wyjechali, aby zdobyć kompetencje, umiejętności, doświadczenia, które pomogą w lepszym rozwoju zawodowym. Młodzież z grupy maltańskiej zakwaterowana jest na terenie Malta University Residence. Pracują w czterech firmach: Maltańskim Czerwonym Krzyżu oraz magazynach: F&F Warehouse, M&S i ALDO Warehouse.
W niedziele organizowane są wycieczki (na wyspę Comino, do stolicy Valletta, na piękną wyspę – Gozo). Koordynatorem po stronie maltańskiej jest ImproveAway.
Grupa włoska zakwaterowana jest Residence Terzo Millenio. Oprócz realizacji praktyk uczniowie zapoznają się z Florencją i jej najbardziej znanymi zabytkami, odwiedzą także Wenecję, Bolonię, i jej okolice. Po stronie włoskiej za praktyki odpowiada firma koordynująca IFOM.

Wydania: