Dzieci z Wilkanowa trenowały z Arturem Siódmiakiem

Autor: 
inf. W. Jabczyński
Trening z Arturem Siódmiakiem 1.jpg

Młodzi sportowcy z Zespołu Szkół w Wilkanowie mieli 2.06.br. niepowtarzalną okazję trenować z byłym reprezentantem Polski – Arturem Siódmiakiem. Odwiedziny sportowca to nagroda dla SKS przy Zespole Szkół w Wilkanowie za realizację jednego z wyzwań w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Na spotkaniu pojawiło się ponad 150 dzieci ze szkoły.
– Przyjazdy znanych sportowców do Wilkanowa motywują coraz więcej młodych osób do uprawiania sportu. I właśnie taki efekt chcieliśmy osiągnąć. To już czwarta wizyta znanego sportowca w naszej miejscowości. Wcześniej trenowaliśmy z Jerzym Dudkiem, Marcinem Urbasiem oraz Tomaszem Jankowskim. Teraz robimy wszystko, aby naszą miejscowość odwiedziła piąta ambasadorka programu Kluby Sportowe Orange, Milena Radecka – powiedziała Agnieszka Rycyk, trenerka klubu SKS przy Zespole Szkół w Wilkanowie.
Odwiedziny sportowca to nagroda dla klubu za realizację wyzwania „Kibice króla Artura” w ramach programu Kluby Sportowe Orange. W spotkaniu uczestniczyła grupa ponad 150 dzieci ze szkoły. Było to kolejne wydarzenie realizowane w ramach programu w Wilkanowie. W marcu odbył się tu rodzinny trening z Trenerami Orange. Młodzi zawodnicy brali również udział w finale Pucharu Orange w Warszawie oraz Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange we Wrocławiu.
Jak zaznacza Artur Siódmiak, ambasador programu Kluby Sportowe Orange – To, że jestem czwartym sportowcem, który trenował w Wilkanowie, nie jest przypadkiem.
Chciałem utwierdzić tych młodych zawodników, że moje odwiedziny to efekt ich działań i dobrego zgrania. W sporcie jak w życiu. To, że ktoś zdobędzie punkt jest zawsze wynikiem pracy całej drużyny. Takie podejście uczy zawodników współodpowiedzialności za to, co robią. To ważna lekcja, która przyda im się w życiu.
Sto klubów biorących udział w programie nadal ma szansę wygrać wspólny trening z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Tomaszem Jankowskim i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.

Wydania: