Co słychać w Szkole Podstawowej w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
czyt.jpg
pasowanie2.jpg
zbiórka.jpg

* JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!!!!!
1 czerwca – data dobrze znana i oczekiwana, zwłaszcza przez dzieci, bo to przecież ich święto. W Szkole Podstawowej w Krosnowicach już od samego rana cała społeczność uczniowska zebrała się na boisku wielofunkcyjnym, by tu miło i nieco inaczej spędzić czas. Zaczęło się od przyłączenia do akcji propagującej czytanie, w tym roku pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Każdy uczeń miał ze sobą ulubioną książkę i czytał ją sobie po cichu bądź słuchał jak robią to inni. Czytały dzieci młodsze i starsze, a także nauczyciele. Następnie rozpoczęły się sportowe zawody i rozgrywki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zmierzyć się z innymi i spróbować swoich sił. Były to konkurencje indywidualne i grupowe, rozgrywki w kwadranta i piłkę nożną. Wsyscy byli bardzo zadowoleni kiedy zdrowo ze sobą rywalizowali, a następnie odbierali medale i nagrody. Dzień Dziecka upłynął atrakcyjnie i wesoło.
* PASOWANIE NA CZYTELNIKA
21 czerwca uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Krosnowicach zostali uroczyście pasowani na czytelników. Przez 10 miesięcy poznawali literki i uczyli się samodzielnie czytać po to, by teraz samemu umieć korzystać z zasobów szkolnej biblioteki. Koleżanki i koledzy z klasy V b przygotowali dla młodych czytelników quizy czytelnicze i inne zabawy, a panie: Magdalena Ferenz i Agnieszka Czapowska-Lewandowska podarowały dzieciom zakładki do książek, cukierki oraz list dla rodziców z prośbą o zachęcanie swych pociech do codziennego czytania. Pani Dyrektor przez dotknięcie ramienia ucznia olbrzymim ołówkiem mianowała go na czytelnika. Każdemu uczniowi założona została karta czytelnicza.
Wszyscy pierwszoklasiści opuścili bibliotekę dumni i zadowoleni.
* Zbiórka nakrętek i makulatury
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach przez cały rok zbierają nakrętki i makulaturę. Następnie wraz z opiekunami zbiórki, p. Bartłomiejem Bloch i p. Ewą Ledowską pakują je i przekazują: makulaturę papierni Apis z Nowej Bystrzycy, która w zamian przekazuje nam papierowe ręczniki i papier toaletowy, natomiast nakrętki wędrują do Bystrzyckiej Fundacji Osób Niepełnosprawnych. Przekazywane są na rzecz chorych dzieci z wrocławskiego hospicjum.

Wydania: