Co słychać w Gminie Nowa Ruda

Autor: 
inf. UGNR
CZYNNY BASEN W JUGOWIE.jpg
OTWARTA KOLEJNA FILIA BIBLIOTEKI W GMINIE NOWA RUDA 2.jpg
PALILI SIĘ DO WSPÓŁPRACY 4.jpg
SPORTOWY WEEKEND 3.jpg

CZYNNY BASEN W JUGOWIE
Zapraszamy na basen odkryty w Jugowie. Kąpielisko czynne jest codziennie do 31 sierpnia włącznie, w godzinach 10.00-18:00. Dorośli za wstęp jednorazowy zapłacą 5 zł, ulgowy 2,5 zł, dzieci do ukończenia 4. roku życia - bezpłatnie. Bezpłatne Wi-Fi w cenie biletu! Wójt Adrianna Mierzejewska zaprasza!

WAKACYJNY KALENDARZ IMPREZ
• Noc Świętojańska – Dzikowiec – 24.06.2017.
• Triduum Bożkowskie, artystka operowa Elżbieta Małgorzata Mach – 25.06.2017.
• Zajęcia wakacyjne dla dzieci, prowadzone przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda – lipiec – sierpień 2017
• Festiwal Góry Literatury – 30.06-9.07.2017. Program str. 21.
• Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej – Jugów – 15.07.2017.
• Festiwal Folkloru – Jugów – 12. 08.2017.
• 8. Bieg na Wielką Sowę – CK HARENDA Ludwikowice Kł. – 13.08.2017.
• Piknik bez granic – festyn rodzinny Gmin Nowa Ruda i Głuszyca – Bartnica – 20.08.2017
Więcej szczegółów na stronie www. ckg.nowaruda.pl oraz pod nr tel. 74 872 20 84 (sekretariat Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł.)

UPIÓR W OPERZE
W dniach 27 i 28 maja, młodzież z Gminy Nowa Ruda przygotowała musical. Członkowie Młodzieżowego Teatru Muzycznego działającego przy Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł. wypadli profesjonalnie. Spektakl odbył się w niezwykłym miejscu – w ogrodzie Pałacu w Bożkowie, który na co dzień, będąc prywatną posesją, jest niedostępny dla zwiedzających. Bajkowa bryła zamku dodała klimatu. Wójt Gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom za niezwykłe widowisko i już z niecierpliwością czeka na kolejną okazję do podziwiania zdolnej młodzieży na teatralnych deskach.

PALILI SIĘ DO WSPÓŁPRACY
W sobotę, 3 czerwca, na boisku spor-towym w Woliborzu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Na Pograniczu Polsko-Czeskim w ramach realizacji mikroprojektu pn. „Palimy się do współpracy”. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. W sztafecie 7 x 50 m i ćwiczeniach bojowych udział wzięły nie tylko drużyny męskie, ale także kobiece, młodzieżowe i najmłodsi – Iskierki, których grono znacznie się poszerzyło od zeszłego roku. W zawodach wzięli udział także goście z Czech – Hasiči Broumov i Partnerskiej Gminy Somonino – OSP Ostrzyce. Łącznie - około 200 strażaków z 22 drużyn. Pogoda, podobnie jak frekwencja – również dopisała. Wszyscy uczestnicy zawodów oraz goście, świetnie się bawili, a dzięki środkom unijnym, mogli także posilić się w trakcie zawodów i skosztować m.in. przepysznych kiełbasek.
Wszystkim gratulujemy chęci zmierzenia się w trudnych pożarniczych konkurencjach oraz poszerzania swojej wiedzy nt. ratowania ludzkiego życia.

OTWARTA KOLEJNA FILIA BIBLIOTEKI W GMINIE NOWA RUDA
Po otwarciu filii Biblioteki Publicznej Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Woliborzu, również mieszkańcy Świerków cieszą się od 19 czerwca z nowego miejsca do spotkań przy książce.
- To cieszy, że w dobie postępującej digitalizacji, mieszkańcy chcą mieć swoje miejsce, gdzie mogą spotkać się przy dobrej książce, chcą rozmawiać i dowiedzieć się o świecie czegoś więcej – mówiła podczas uroczystego otwarcia biblioteki wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska.
Wiejską uroczystość uświetnił występ chóru „Kołczanki” z Ludwikowic Kł.

SPORTOWY WEEKEND
Zmagania z sowiogórskim terenem odbyły się w rewelacyjnej atmosferze.
W ciągu jednego weekendu (17 i 18 czerwca), na starcie zlokalizowanym przy Centrum Rekreacji Harenda w Ludwikowicach Kł., stanęło ok. 1000 zawodników. W rowerowym wyścigu pn. Bike Maraton udział wzięła ośmioosobowa drużyna „Gmina Nowa Ruda” z wójt Adrianną Mierzejewską na czele, a w biegach Runner’s World Super Bieg IV. Półmaraton Sowiogórski i II. Dziesiątka Sowiogórska, silną reprezentację stanowiła drużyna UKS Ludwikowice Kł. Na podium stanęli m.in. sołtys Janusz Ferenc i Gabriela Buczek, dyrektor CKGNR, a także wszyscy zawodnicy z Ludwikowic Kł., zajmując 1. i 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej na obu dystansach.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na sierpniowy Bieg na Wielką Sowę!

Wydania: