Młodzież o bezpieczeństwie

Autor: 
inf. M. Zilbert
BRD.jpg

Od wielu lat Starostwo Powiatowe w Kłodzku organizuje wraz z Komendą Powiatową Policji w Kłodzku i Automobilklubem Ziemi Kłodzkiej eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, które odbywają się na terenie Gimnazjum Publicznego w Kłodzku.
W tym roku 22 kwietnia w teoretycznych i praktycznych zmaganiach brały udział czteroosobowe drużyny z 8. szkół podstawowych i trzyosobowe drużyny z 8. gimnazjów z powiatu kłodzkiego.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy, której dotyczyła także jedna z konkurencji praktycznych, jak również sprawnością i precyzją w jeździe rowerem na placu manewrowym.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Ołdrzychowicach Kłodzkich, a I miejsce indywidualnie zajęła reprezentująca tę szkołę – Karolina Buszta. II miejsce przypadło Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej, a trzecie – Szkole Podstawowej Nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej. II miejsce indywidualnie zajęła Konstancja Kuczer – reprezentantka tej bystrzyckiej szkoły, a III miejsce – Bartłomiej Biernat z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej.
W kategorii szkół gimnazjalnych I nagroda trafiła w ręce drużyny z Gimnazjum Nr 2 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Nowej Rudzie, drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Szczytnej, a trzecie – gimnazjum w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej. Wśród gimnazjalistów I miejsce indywidualnie zajął Maciej Zawadzki z Gimnazjum Nr 2 w Nowej Rudzie, II miejsce – Bartłomiej Gudalewicz z Gimnazjum w Szczytnej, a III miejsce – Jakub Ogorzałek z Gimnazjum Nr 2 w Nowej Rudzie.
Sponsorami nagród w tegorocznym turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Hurtownia IMPMAR – Marta Cieszyński (Kłodzko ul. Śląska), Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, Lasy Państwowe oraz gminy: Kłodzko, Miasto Kłodzko, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Szczytna, Kudowa-Zdrój, Radków, Nowa Ruda, Miasto Nowa Ruda, Bystrzyca Kłodzka i Międzylesie.
Uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności, nauczycielom – pasji i zaangażowania, a sponsorom dziękujemy za hojność i uatrakcyjnienie konkursu.
Zwycięzcy w obu kategoriach już niebawem będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich. Życzymy im powodzenia i zachęcamy wszystkie szkoły w powiecie do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Wydania: