Co słychać w Gminie Nowa Ruda

Autor: 
inf. GNR
DZIEŃ SOŁTYSA.jpg
Polsko-Czeski Bal Przedszkolaków.jpg
UCZNIOWIE NIE BĘDĄ MARZLI.jpg

* Dzień Sołtysa
Z okazji Dnia Sołtysa, obchodzonego 11 marca, wójt Adrianna Mierzejewska zaprosiła wszystkich 17 sołtysów z Naszej Gminy, by złożyć im życzenia, wręczyć drobne upominki oraz podziękować za ich pracę. Spotkanie przy kawie i ciastkach było także okazją do wymiany poglądów i doświadczeń. Szczególnie cenne były wspomnienia sołtysów najdłużej pełniących swoje funkcje, czyli Tadeusza Błazika, Łucji Woźniak, Małgorzaty Zawierucha oraz Wacława Łukasiewicza. Ich opinie i spostrzeżenia na temat dokonanych zmian, były niezwykle ciekawe i uwidoczniły jak bardzo zmieniło się nasze najbliższe otoczenie w ostatnich latach.
Spotkanie było także okazją do dyskusji na temat bieżących problemów, potrzeb i uwag dotyczących m.in. odśnieżania, wykaszania poboczy przy drogach gminnych, zatrudnienia pracowników robót publicznych oraz oznakowania dojazdu do budynków.
Wójt Adrianna Mierzejewska dziękuje przybyłym na spotkanie za bardzo dobrą współpracę i gratuluje sukcesów.
Andrzej Chmielarz i Tadeusz Błazik, wyróżnieni w konkursie „Sołtys Roku 2016”, z wojewodą dolnośląskim Pawłem Hreniakiem podczas Gali Finałowej „Sołtys Roku” we Wrocławiu 10.03. 2017r. Fot. A. Chmielarz
* Uczniowie nie będą marzli
W poniedziałek, 13 marca wójt Adrianna Mierzejewska podpisała umowę z wykonawcą i inspektorem nadzoru na przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w budynku Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie. Spółka Inżynieryjno Budowlana Sp. z o.o. z Wrocławia wykona prace o wartości 700 000,00 zł.
* Polsko-Czeski Bal Przedszkolaków
W Przedszkolu Samorządowym w Bożkowie odbył się polsko-czeski Bal Karnawałowy. Było to pierwsze wspólne wydarzenie w ramach projektu „Poznajmy się lepiej – współpraca przedszkoli w Bożkowie i Hronovie”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.
Do Bożkowa przyjechały dzieci z Hronova, biorąc udział w animacjach, konkursach z nagrodami i poczęstunku.
Dzieci udowodniły, że różnice kulturowe i bariera językowa wśród najmłodszego pokolenia właściwie nie istnieją. Wszystkie, bez wyjątku, bawiły się świetnie!
Składamy serdeczne gratulacje dla Tomasza Kochera oraz jego nauczycieli z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie za zajęcie drugiego miejsca w Powiatowym Konkursie Językowym dla Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjów Powiatu Kłodzkiego 2017.
W imieniu wójt Adrianny Mierzejewskiej, ufundowane przez m.in. Gminę Nowa Ruda, nagrody, wręczył zastępca wójta Paweł Szafran.
* Honor i prawda
Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Jugowie, podczas upamiętniających Powstanie Styczniowe uroczystości w Katedrze Polowej w Warszawie, otrzymało wyjątkowe wyróżnienie. Przedstawiciele Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie wręczyli uczniom i nauczycielom szkoły dyplom „Honor i Prawda” za dbałość o pamiątki na Kresach. Gratulujemy!
* Mtb w Jugowie
Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież na 4. edycję Ligi MTB Cross Country Aglomeracji Wałbrzyskiej. Seria wyścigów w kolarstwie górskim MTB zostanie rozegrana 15 lipca na terenie siedmiu gmin, w tym i Jugowie – na terenach leśnych powyżej Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich. Uczestnikami będą dzieci i młodzież w wieku od 2 do 14 lat. W zawodach wezmą udział prawdziwi amatorzy, jak również dziewczęta i chłopcy uprawiający kolarstwo górskie w klubach i posiadający licencję PZKOL.
Warto dodać, że jest to kolejna propozycja imprezy sportowej na terenie naszej gminy, tym razem skierowana do najmłodszych, która prawdopodobnie spotka się z dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.
* Bieg Pamięci Wyklętych
W niedzielę, 5 marca w Woliborzu odbył się Bieg z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Impreza odbyła się z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz mieszkańców wsi, którym bardzo zależało, aby bieg nadal organizowany był w ich miejscowości. Zawody przyciągnęły wielu zawodników z Gminy Nowa Ruda oraz spoza jej terenu. Ogromnie cieszy duża liczba startujących dzieci.
Mieszkańcy Woliborza planują w kolejnych latach różne wydarzenia sportowe, a Bieg na pewno na stałe zagości w kalendarzu ich imprez.
* Mistrzowie Powiatu
W czwartek, 2 marca Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kłodzku oraz Gminny Szkolny Związek Sportowy w Kłodzku były organizatorami Mistrzostw Powiatu Kłodzkiego Szkół Podstawowych w minisiatkówce „4” chłopców. W zawodach udział wzięło 7 drużyn z Powiatu Kłodzkiego. Gminę Nowa Ruda reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie. Po wygraniu 4 meczy w turnieju, chłopcy zdobyli tytuł mistrza powiatu i reprezentowali powiat kłodzki na zawodach strefowych. Zwycięzcom i opiekunce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wydania: