Spotkanie z Pawłem Wakułą w Szkole Podstawowej w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
Foto: 
Bartłomiej Bloch
wakuła3.jpg

W Szkole Podstawowej w Krosnowicach robi się wiele, by propagować czytelnictwo, by zachęcić dzieci do lektury i w ten sposób przyczyniać się do poszerzania grona wiernych przyjaciół książki. 21 listopada ub.r., w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w naszej szkole, na zaproszenie pani dyrektor – Agnieszki Czapowskiej-Lewandowskiej, pojawił się gość – polski rysownik prasowy, ilustrator, autor książek dla dzieci, twórca rysunków i humoresek w „Angorce”– dodatku „Tygodnika Angora” – Paweł Wakuła.
Pani Dyrektor oraz pani Magdalena Ferenz prowadzą szkolną bibliotekę i dokładają wszelkich starań, by uczniowie nie tylko chętnie odwiedzali bibliotekę, ale też z zapałem sięgali po kolejne dzieła licznie zgromadzone na półkach. Prowadzone są lekcje biblioteczne, różnego rodzaju prezentacje i spotkania, na których pokazuje się wartość książki i jej znaczenie dla rozwoju człowieka.
Spotkanie z Pawłem Wakułą z całą pewnością na zawsze pozostanie w pamięci krosnowickich uczniów, należało ono bowiem do bardzo udanych i nader ciekawych. Autor książek, m.in. „Co w trawie piszczy” – za którą to otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez fundaję „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”, „Kajtek i Yetik”, „O czym szumi las”, „Na tropie sześcioptaka”, „Mój tata jest olbrzymem” i wielu innych... pasjonująco opowiadał o tym jak tworzył poszczególne historie i postacie do swoich książek. Opowieść co jakiś czas okraszona była rysunkiem, który Pan Wakuła wykonywał na oczach uczestników spotkania. A że powstawały wspaniałe ilustracje, toteż dzieci były podwójnie zachwycone. Zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Na koniec każdy uczestniki spotkania otrzymał pamiątkowy autograf, który pisarz składał w zeszycie do języka polskiego bądź w notatniku. Serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy wielu pomysłów w tworzeniu nowych dzieł, na które z niecierpliwością oczekujemy.

Wydania: