Bogdan Ogrodowczyk odznaczony przez Ministra Sportu

Autor: 
Barbara Łukaszyk
nagroda Ministra Sportu.jpg

W dniu 9 grudnia br. w Strzegomiu odbyły się obchody 70-lecia LZS, na których Bogdan Ogrodowczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Wojborzu, a zarazem Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kłodzku otrzymał odznakę od Ministra Sportu za zasługi dla sportu. Bogdan jako jedyny z powiatu kłodzkiego znalazł się w nielicznym gronie nagrodzonych laureatów na Dolnym Śląsku. Nagroda ta jest jak najbardziej zasłużona, gdyż laureat jest wieloletnim działaczem sportowym promującym sport i aktywność fizyczną w powiecie kłodzkim. Należy tutaj wspomnieć, że dwukrotnie wraz ze swoją rodziną zdobył miano „najbardziej usportowionej rodziny w Polsce”, a raz zajęli III miejsce. Sam czynnie uprawia sport dzięki czemu zdobywał medale na Mistrzostwach Polski w badmintonie nauczycieli. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje najmłodszym adeptom w swojej szkole. Dzięki zaangażowaniu Zespół Szkół w Wojborzu posiada wiele osiągnięć sportowych na szczeblu kraju, województwa i powiatu.
W 2015 r. wraz ze swoją drużyną dziewcząt z Wojborza zajął miejsca od V do VIII w Finale Ogólnopolskim Piłki Nożnej o Puchar Premiera RP.
Pan Ogrodowczyk jest także czynnym sędzią piłki ręcznej, dzięki czemu nieustannie doskonali swój warsztat pracy. Na przestrzeni lat był głównym pomysłodawcą, inicjatorem i organizatorem festynów i spotkań z Olimpijczykami polskimi na terenie wsi Wojbórz. W tym roku festyn ten zdobył miano najlepszej w Polsce imprezy promującej sport i aktywność fizyczną dla wszystkich.
Panie Bogdanie gratulujemy takiej postawy i oczekujemy na dalsze sukcesy i osiągnięcia w dziedzinie sportu, turystyki i rekreacji.

Wydania: