Dzień Akordeonu od 15. lat!

Autor: 
Liliana Stopka
akordeon-plakat.jpg

Już wkrótce, bo 12 marca o godz.17.00 odbędzie się XV edycja akordeonowych spotkań DZIEŃ AKORDEONU. Ideą przewodnią było zawsze zaprezentowanie możliwości brzmieniowych akordeonu koncertowego i etapów profesjonalnego kształcenia (od ucznia poprzez studenta do artysty). W poprzednim roku finałem koncertu była muzyka Galiano i Piazzoli na bandoneonie i akordeonie w interpretacji artysty Wiesława Prządki.
Tegoroczny koncert bedzie przebiegał trochę inaczej.
Na wstępie zaprezentują się laureaci Akordeonowego Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego, po czym nasz absolwent a obecnie student III roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu – Tomasz Brusiński a w finałowej części młodzi, świetnie zapowiadający się akordeoniści z międzynarodowymi laurami: akordeonowy duet z Ukrainy – Volodymyr i Iwan Gajdyczukowie, oraz zespół Symetrio z Katowic złożony z 3 akordeonistów i perkusisty.
Duet gra muzykę od baroku poprzez jazz do awangardy. Spontaniczność ich wykonań połączona z perfekcją gry porywa słuchaczy. Koncertowali w wielu miastach Ukrainy, Niemiec, Polski i Włoch.
W repertuarze zespołu Symetrio znajdują się kompozycje autorskie, tematy jazzowe oraz melodie zaczerpnięte z muzyki tradycyjnej, folkowej w opracowaniu zespołu. Wszystkie dotychczasowe występy spotkały się z bardzo entuzjastycznym odbiorem publiczności. Młodzi artyści łącząc styl i elegancję kompozycji klasycznych z melodiami ludowymi, aranżacje standardów jazzowych  ze znanymi tematami świata filmu – tworzą muzykę, która pulsuje energią, przekazuje autentyczne emocje, dostarcza wzruszeń i nikogo nie pozostawia obojętnym.
Koncert jak zwykle w dużej Sali KCKSiR w naszym mieście.
Bilety po 15 zł.
Będzie czego posłuchać i co pooglądać.
NIE PRZEGAPCIE TEGO DNIA.
Serdecznie zapraszam12 MARCA.

Wydania: