Z życia Szkoły Podstawowej w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
zdjęcia szkolne 268.jpg
zdjęcia szkolne 271.jpg
zdjęcia szkolne 277.jpg

1) AKCJA SZLACHETNA PACZKA
„…Nie patrz na innych – sam coś zrób,
by nikt nie był sam…”
Tak brzmią słowa piosenki i wszyscy wiedzą, że czas świąteczny to czas, gdy szczególnie powinniśmy zadbać o to, by wokół nas nie było samotnych i smutnych ludzi, i jeśli da się komuś sprawić radość, to nie bójmy się i zróbmy wszystko, by dzięki nam uśmiech zagościł na zasmuconej twarzy, by choć promyk słońca i nadziei zaświecił tam, gdzie zwykle panuje ciemność.
Wiele dobroczynnych akcji organizuje się na terenie całej Polski, ludzie pomagają innym ludziom, wspierają i czynią wiele, by życie codzienne było łatwiejsze, wspomagają osoby bardziej potrzebujące.
Z inicjatywy pani pedagog ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach – Joanny Wrony, uczniowie, rodzice i nauczyciele bardzo chętnie włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”, która polegała na podarowaniu bardziej potrzebującym najpotrzebniejszych rzeczy: żywności, słodyczy, artykułów papierniczych, tudzież innych przedmiotów potrzebnych w szkole i w życiu pozaszkolnym. Przez tydzień przynoszono dary, które później zostały popakowane i skierowane do osób, które ich potrzebują. Wszyscy wyrażają nadzieję, że taki DAR SERCA sprawi, że czyjeś święta będą piękniejsze i przyjemniejsze.

2) W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU
22 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Krosnowicach miało miejsce wspólne kolędowanie. Najpierw kolędowały klasy 0-III, później IV-VI. Spotkanie odbyło się na szkolnym korytarzu, a konkretnie w „kąciku”, któremu świątecznego wizerunku dodała pani Ewa Ledowska – opiekun Samorządu Uczniowskiego. Zebranych przywitała przewodnicząca szkoły – Gracjana Puk oraz pani dyrektor – Agnieszka Czapowska-Lewandowska. Przy okazji wręczone zostały nagrody za przeprowadzone konkursy i udział w nich dzieci z poszczególnych klas. Odebrano nagrody za: „Konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny”, którego organizatorką była pani Renata Godzieszka, „Konkurs na najpiękniejszą szopkę” /konkurs gminny/ oraz „Konkurs na najpiękniejszą bombkę SKO”, której organizatorką była pani Anna Hnatów-Biela. Popłynęły dźwięki kolęd i każda klasa zachęciła słuchaczy do wspólnego kolędowania. Pojedynczo zaprezentowały się też poszczególne osoby z różnych klas. Ignacy Burchard – gra na gitarze, Roch Morawski – gra na flecie poprzecznym, Antonina Burchard – gra na flecie, Aleksander Bugaj – gra na instrumencie klawiszowym, Martyna Tomera, Jonasz Bulaczek i Klaudia Sambor – gra na gitarze. Było bardzo nastrojowo i świątecznie. Wokół niósł się śpiew, mrugały światełka na choinkach, odświętnie ubrane dzieci tworzyły ciepły, rodzinny klimat. Wszystkim czytelnikom życzymy w Nowym Roku wielu obfitości i spełnienia życzeń.

3) SPOTKANIE WIGILIJNE W PODHALANCE
Święta to czas do refleksji, spotkań w gronie najbliższych osób, kolędowania, radości i wzruszeń. Tego wszystkiego nie zabrakło 17 grudnia 2015 r., o godzinie 16:00, w sali Podhalanka w Krosnowicach. W czwartkowe popołudnie do Podhalanki przybyli goście zaproszeni na wigilię, gdzie przy wielkim stole, suto zastawionym potrawami przygotowanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, na czele z panią Haliną Puk, oglądali program artystyczny przygotowany przez Klub Seniora pod kierunkiem pani Anny Piaseckiej, oparty o scenariusz napisany przez panią Annę Paśko. Panie z Klubu ubrane na biało zasiadły w „Loży Aniołów” i opowiadały o tym, jak wiele nas w życiu omija przez to, że jesteśmy zbyt zabiegani i zdarza się, że nie dostrzegamy dobroci drugiego człowieka, a przecież warto czasem się na chwilę zatrzymać, rozejrzeć wokół siebie, obdarować kogoś uśmiechem i dobrym słowem. Takie proste gesty nic nie kosztują, a potrafią zdziałać cuda. Słowne wypowiedzi Pań wzbogacił śpiew dziewcząt przebranych za Anioły. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach przygotowała pani Anna Hnatów-Biela. Po obejrzeniu programu artystycznego i wysłuchaniu ciepłych, świątecznych słów skierowanych do ludzi przez ks. proboszcza Adama Łyczkowskiego, wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy. Można było też obejrzeć wystawę przygotowaną przez uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach. Warte podziwiania były piękne świąteczne kartki, choinki, szopki i stroiki. Do wieczora nad Podhalanką unosiła się melodia i słowa kolęd, które śpiewali zgromadzeni goście.

4) KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY
Pani Renata Godzieszka była pomysłodawczynią szkolnego „Konkursu na najładniejszy stroik świąteczny”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klas I-III wraz z Rodzicami. Powstały piękne prace, które zostały nagrodzone podczas spotkania kolędowego.
I miejsce zajęła Karolina Bujak z klasy IIIb, II miejsce Antonina Burchard z klasy IIIa, III miejsce Tatiana Nowak z klasy Ib. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

Wydania: