Inauguracja Kryształowej Alei Gwiazd - Bystrzyca filmem zachwyca!

Autor: 
Ewelina Walczak
AW6Y2871a.jpg
AW6Y3013a.jpg

Bystrzyca filmem stoi i wciąż odkrywa nowe wątki z filmowej historii miasta! To było historyczne wydarzenie w kulturalnym życiu Bystrzycy Kłodzkiej. Za nami Inauguracja Kryształowej Alei Gwiazd oraz spotkanie z wybitnymi osobowościami świata filmu i kultury. Ta sentymentalna podróż w czasie, opisana w niezwykłych wspomnieniach wybitnych Artystów, którzy tworzyli tu wielkie dzieła sztuki filmowej – Kazimierza Kutza oraz Barbary Krafftówny, spowodowały, że ten filmowy wieczór, w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, zapisał kolejną ważną kartę w historii miasta.
Podczas wrześniowego Jubileuszu 55-lecia realizacji filmu „Nikt nie woła” w Bystrzycy Kłodzkiej, w pomieszczeniach bystrzyckiego Centrum Kultury, Konrad Tomaszewski – artysta, plastyk, rzeźbiarz, dokonał gipsowego odlewu twarzy Kazimierza Kutza. Portret Kazimierza Kutza stanowi bowiem pierwszą płaskorzeźbę inaugurującą bystrzycką KRYSZTAŁOWĄ ALEJĘ GWIAZD, czyli zbioru gipsowych portretów znanych postaci świata filmu i kultury, a jej uroczyste odsłonięcie nastąpiło właśnie w piątek 4 grudnia, wzdłuż murów obronnych przy ul. Wojska Polskiego. Uroczystość była także niebagatelną okazją do ponownego spotkania z reżyserem, które zostało zaplanowane w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Jak już informowaliśmy, oprócz Kazimierza Kutza, wydarzenie zaszczyciła swoją obecnością także Barbara Krafftówna, jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, która w „Nikt nie woła” zagrała jedną z głównych ról. 
Ten wyjątkowy w historii naszego miasta wieczór uświetnił recital w wykonaniu Artura Chamskiego, który na tę okazję porzucił swoje obowiązki w stolicy, by swoim magicznym głosem przenieść mieszkańców rodzimego miasta w piękny muzyczny świat. Na uwieńczenie wieczoru, dla wszystkich zainteresowanych, ponownie został wyemitowany pokaz filmu „Nikt nie woła”.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego spotkania. (fot. Maciej Kozber, Krzysztof Kuc)

Wydania: