Gmina Międzylesie z wystawą w Lohne

Autor: 
inf. UMGM
2015 11 20 Ausstellungseröffnung (13).jpg
2015 11 20 Ausstellungseröffnung (2).jpg

W ramach współpracy pomiędzy gminą Międzylesie a miastem Lohne w Niemczech, która ma na celu realizację i osiąganie wspólnych celów, po wystawie eksponowanej w 2014 r. w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu, na której mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość zapoznać się z historią, gospodarką, kulturą i sztuką miasta partnerskiego Lohne, przyszedł czas na zorganizowanie wystawy przybliżającej mieszkańcom Lohne gminę Międzylesie.
I tak, 20.11.2015 r. w ratuszu miasta Lohne, otwarta została wystawa ukazująca piękno i dorobek naszego regionu. Poza pracami fotograficznymi obfitowała w rękodzieła, produkty lokalne, obrazy, liczne eksponaty, nagrania video oraz materiały promocyjne. Gminę reprezentowali: burmistrz Miasta i Gminy Międzylesie Tomasz Korczak, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Marcinek, radny Rady Miejskiej oraz przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury, Adam Polański, dyrektor MGOK-u w Międzylesiu Teresa Sobierska.
Wystawę przygotowali pracownicy Urzędu: Ewa Siwek, Kinga Tłustochowicz, Jerzy Sługocki przy wsparciu dyrektor muzeum Industrie, Ulrike Hagemeier oraz pracowników urzędu miasta partnerskiego.
Otwarciu wystawy towarzyszyła degustacja produktów regionalnych. Podczas degustacji zebrani smakowali miodów z pasiek, serów, chlebów ze smalcem, wszelkiego rodzaju przetworów i nalewek, a wyroby wędliniarskie przekazane przez prezes Gminnej Spółdzielni „SCh“ w Domaszkowie, wyraźnie cieszyły podniebienia gości.  
Wystawa była eksponowana w ratuszu miasta Lohne do 11 grudnia 2015 r.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przekazane eksponaty, materiały i produkty.
Wyrazy wdzięczności kierujemy w szczególności do:
Nadleśnictwa w Międzylesiu, Instytutu Elektrotechniki Zakład Doświadczalny III w Międzylesiu, Zespołu Szkół w Międzylesiu, Samorządowego Przedszkola w Międzylesiu, Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Domaszkowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z Domaszkowa, Akademii Ruchu z Goworowa, pani Wiesławy Łysiak, sołtysa wsi Goworów, pani Violletty Przybylskiej z Goworowa, pani Lilii Kucfir z Goworowa, pani Małgorzaty Płaziak z Goworowa, państwa Katarzyny Ślusarek-Kyś i Krzysztofa Kyś  – Hurtownia Ekologiczna „Eko-Smaki”, pana Adama Polańskiego – Gospodarstwo Pasieczne Pszczeli Dar, pani Beaty Kasperskiej – PPHU „CORSO“ Kosmetyki Naturalne, pani Krystyny Dragan z Długopola Górnego, pani Leny Sarki z Długopola Górnego, pani Danuty Łotyszonek z Długopola Górnego, pani Katarzyny Makowskiej z Gajnika, pani Anny Żelazowskiej z Różanki, pani Marioli Matły z Różanki, pani Moniki Kość z Różanki, pana Krzysztofa Porchowskiego z Różanki, pani Małgorzaty Bojanowskiej z Międzylesia, pana Artura Jaworeckiego – P.P.H.U “STOLAR” z Lesicy, pani Renaty Bońkowskiej z Nagodzic, pani Krystyny Jóźwiak z Domaszkowa, pani Ireny Dyjak z Domaszkowa, pani Zofii Worosz z Międzylesia, pani Krystyny Morawskiej z Międzylesia.

Wydania: