Czynić dobro

Autor: 
Irena Caryk
dobro2.jpg

Wprawdzie dobro czynić wypada przez okrągły rok, ale przyjęte jest w naszej kulturze, że właśnie przy okazji Bożego Narodzenia jest dużo dobrych słów, życzeń i dobrych uczynków. Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, za pośrednictwem których można było zbudować wiele dobra dla mieszkańców naszego miasta. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim, którzy 1% swojego podatku za 2014 przekazali na konto Stowarzyszenia, dzięki czemu można było działać. To kwota 6665 złotych.
A były to zimowe i letnie wakacje w mieście, wspólnie ze szkołami organizowane turystyczne wycieczki i nie tylko promocja szkolnego wolontariatu, ale również praca z młodzieżą, prowadzenie świetlicy w Słupcu i młodzieżowego klubu w Centrum, do którego chętnie przybiegają również i starsze dzieci. Istnienie świetlicy to również możliwość prowadzenia zielonej pracowni, czyli edukacja przyrodnicza z niestrudzoną Teresą Fereżyńską nie tylko dla dzieci, ale i dla studentów III wieku oraz prowadzenie świetlicowego przedszkola.
Współpracując z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie otrzymuje z Banku Żywności we Wrocławiu produkty spożywcze dla setek osób z Nowej Rudy W tym miejscu serdeczne słowa wdzięczności kierujemy dla pani Beaty Tyszki, za to, że bezinteresownie przywiozła już od sierpnia do grudnia 5536 kg produktów, którymi obdarowano mieszkańców trzech dzielnic.
Święta Bożego Narodzenia to czas zbiórek żywności, żeby na wigilijnych stołach w każdej rodzinie niczego nie zabrakło, a dzieci cieszyły się obfitością słodyczy. I w tym miejscu dziękujemy wolontariuszom ze SP Nr 2, MZS Nr 1, OHP,G Nr 1 i G Nr 2, którzy 4 i 5 grudnia w noworudzkich Biedronkach, INTERMARCHE i w TESCO zachęcali klientów do dzielenia się darami. Klienci bardzo życzliwie odpowiadali na apele młodzieży, bo podarowali aż 1074,93 kg najbardziej potrzebnych produktów.

Bieżący rok Stowarzyszenie zakończy zorga-nizowanym wspólnie
z Czterolistną Koniczynką świątecznym spotkaniem dzieci ze Słupca i z Centrum w pięknej akcji „Książka pod choinkę”.

Wydania: