W Pałacu Prezydenckim

Autor: 
inf. M. Zilbert
Spotkanie w Pałacu Prezydenckim.jpg

We wtorek 13 stycznia 2015 r. w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego odbyła się uroczystość podsumowująca obchody 25-lecia Wolności. W wydarzeniu uczestniczyła Krystyna Magierowska-Kasza, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej.
Z inicjatywy Prezydenta RP w obchody 25-lecia Wolności promujące sukces polskiej transformacji włączyły się społeczności lokalne, organizacje pozarządowe, samorządy, instytucje publiczne, a także środowiska polonijne, ambasady, konsulaty i Instytuty Polskie na całym świecie.
W ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej w ramach tych obchodów zorganizowano cykl imprez, zakończony 5 czerwca 2014 wystawą lokalnych pamiątek, dokumentów i zdjęć z tamtych lat oraz sesją popularnonaukową z udziałem działaczy opozycyjnych, lokalnych władz i mieszkańców.
Podczas spotkania Prezydent po-dziękował „tym wszystkim, którzy zechcieli odpowiedzieć na jego prośbę, by spróbować razem nie tylko przypomnieć wolność, pracę, walkę dla wolności, ale także razem cieszyć się tą radością”.
Więcej informacji:www.prezydent.pl

Wydania: