Poloneza czas zacząć...

Autor: 
 Uczniowie klasy IV TŻ: Joanna Szczotka, Patrycja Krukowska, Piotr Więckowski
polonez6.jpg

Dnia 10.01.2015 roku w „Hotelu Wambierzyce “ odbyła się studniówka, na której bawili się uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i rodzice Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Batalionów Chłopskich w Bożkowie wraz z zaproszonymi gośćmi.
A swą obecnością zaszczycili nas wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz komendant powiatowy Policji mł. insp. Andrzej Sidorowicz-Radzikowski. Impreza rozpoczęła się symboliczną lampką szampana oraz tradycyjnie – od poloneza, w którym uczniowie wykazali się klasą i godnie reprezentowali wszystkich maturzystów. Dyrektor szkoły, pan Józef Kochniarczyk, uroczyście otworzył bal, a następnie głos zabrała wójt Gminy Nowa Ruda, pani Adrianna Mierzejewska, która życzyła maturzystom zdanej matury oraz wręczyła uczniom długopisy, będące dla wszystkich dużą niespodzianką. Gdy przemówienie dobiegło końca, rozpoczął się bal. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przystąpili do tańca, zapełniając całą salę. Około godziny 22 nie obeszło się również bez skeczu, w którym grupa uczniów wykazała się umiejętnościami aktorskimi. Po części artystycznej przyszła pora na słodki poczęstunek. Na salę wniesiono torty, które pokroili zaproszeni goście wraz z Dyrekcją szkoły i przedstawicielami uczniów. Gdy degustacja dobiegła końca, powróciliśmy do tańców. Pomimo godzinnej utraty prądu wszyscy w świetnym nastroju bawili się do białego rana. Orkiestra zorganizowała świetne konkursy i zabawy, które porwały na parkiet wszystkich zgromadzonych. Warto wspomnieć o wspaniałym tańcu naszych nauczycieli: panów Michała Kubata i Daniela Zielińskiego, którzy wykazali się znakomitą znajomością nowoczesnych tańców, m.in. Gangnam Style. Orkiestra była niesamowita, nie poddała się pomimo przeciwności losu i do końca trzymała nas we wspaniałych nastrojach, nawet przy blasku świec. Bal studniówkowy zakończył się około godziny 5 rano. Wychowawcy: Julia Tasz, Karolina Nowak oraz Piotr Uczkiewicz świetnie sprawdzili się w swoich rolach i dotrzymywali nam kroku na parkiecie.
Uczniowie serdecznie chcieliby podziękować organizatorom imprezy, w tym Radzie Rodziców, jak również Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, gościom i osobom towarzyszącym za wspaniałe i niesamowite przeżycia. Ta studniówka z pewnością na długo zapadnie nam w pamięci. Dziękujemy!

Wydania: