"Polanicki Niedźwiedź" dla Trójki za festiwal Marii Czubaszek

Autor: 
Artur Szklarczyk
trójka=nagrodzona.jpg

Dyrektor Trójki Magda Jethon odebrała 19 stycznia 2015 r. w Polanicy-Zdroju statuetkę „Polanickiego Niedźwiedzia”.
Rada Miasta i Zarząd Towarzystwa Miłośników Polanicy nagrodziły Program 3 za Festiwal Marii Czubaszek „Cały Kazio”, który uznany został imprezą roku w tym sudeckim kurorcie.
Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w poniedziałek 19 stycznia
w miejscowym Teatrze Zdrojowym podczas spotkania noworocznego zorganizowanego przez burmistrza Polanicy-Zdroju Jerzego Terleckiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Puchniaka. Program 3 Polskiego Radia został doceniony za pomysł Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio”, którego pierwsza edycja odbyła się w Polanicy-Zdroju w ubiegłym roku. – Kapituła nagrody uznała, że wkład Radiowej Trójki w promocję miasta jest szczególny i zasługuje na przyznanie naszego wyróżnienia – wyjaśnia Zbigniew Puchniak, przewodniczący Rady Miejskiej Polanicy-Zdroju.
Festiwal Marii Czubaszek odbył się w dniach 10-12 października 2014 r. i dzięki znakomitemu programowi artystycznemu, którego głównym twórcą był Hirek Wrona, dziennikarz muzyczny Trójki, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta i turystów. – Impreza okazała się wielkim wydarzeniem kulturalnym w naszym mieście. Dzięki wielotygodniowej promocji na antenie Programu 3, wywiadom Marii Czubaszek i Artura Andrusa oraz fotorelacji na żywo z festiwalu, do Polanicy-Zdroju przyjechały tłumy gości z całej Polski. Niestety, mimo dostawek, podczas koncertów w Teatrze Zdrojowym brakowało miejsc!
Ogromną popularnością cieszyła się również Lista Przebojów Radiowej Trójki nadawana na żywo przed teatrem oraz dancing prowadzony przez Hirka Wronę – wspomina Zbigniew Puchniak.
Warto przypomnieć, że przyjaźń Trójki z Polanicą-Zdrój rozpoczęła się kilka lat wcześniej. W 2012 roku Program 3, świętujący 30-lecie Listy Przebojów, przekazał sudeckiemu kurortowi dąb, który zasadzony został w miejscowym Parku Zdrojowym.
Podczas poniedziałkowej uroczystości statuetkami „Polanickiego Niedźwiedzia” za wkład w rozwój miasta nagrodzony został również m.in. Hotel SPA dr Ireny Eris.

Wydania: