Karnawałowe spotkanie akordeonowe

Autor: 
Liliana Stopka
akord1.jpg
akord3.jpg

Tradycyjnie, jak co roku wszyscy uczniowie klasy akordeonu mieli okazję zaprezentować się na rodzinno-towarzyskim spotkaniu MUSIC PARTY.
Mamy uczniów przygotowały domowe wypieki i zamieniły szkolną salę koncertową w miejsce rodzinnego świętowania. Uczniowie natomiast mogli nabywać estradowych szlifów w atmosferze serdeczności, co szczególnie ważne w systemie muzycznego kształcenia, któremu często towarzyszy stres.
Od najmłodszego Tymusia Bartlewskiego po najstarszego Tomasza Brusińskiego, który jest obecnie studentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a wystąpił u nas gościnnie, wykonawcy przedstawili różnorodny repertuar o różnym stopniu trudności dostarczając słuchaczom pozytywnych emocji i warto wspomnieć, że nic tak mocno nie umacnia więzi społecznych jak wspólne działanie – w tym wypadku wspólne słuchanie muzyki i przeżywanie występów latorośli. Klimat w jakim jest utrzymane Music Party sprzyja poczuciu muzycznej wspólnoty wszystkich rodziców.
Podobne poczucie muzycznej wspólnoty zbudowała publiczność przybywająca na kolejne Dni Akordeonu, toteż z niecierpliwością czekam na spotkanie.

XIV DZIEŃ AKORDEONU organizujemy 14 marca o godz. 17.00 jako polsko-czeski dialog muzyczny. Odbędzie się (jak od lat) w dużej sali Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Będzie można posłuchać akordeonu i bandoneonu z towarzyszeniem ciekawych instrumentów i obejrzeć wystawę prac plastycznych inspirowanych muzyką akordeonową. Gorąco zapraszam wszystkich wielbicieli muzyki akordeonowej na koncert. DO ZOBACZENIA.

Wydania: