Dzień Edukacji Narodowej

Autor: 
TimeOut
DN6.jpg

14 października w Dniu Edukacji Narodowej odbyły się pasowania na uczniów klas pierwszych. Uroczystości zainaugurowały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Rudzie. Dwie klasy, łącznie 46 uczniów zasiliło szeregi „dwójki”. Dzieci otrzymały z rąk Dyrektor legitymacje szkolne, a obecny na apelu burmistrz Tomasz Kiliński wręczył wszystkim słodkie upominki.
Trochę inny charakter miał rytuał przyjecia nowych uczniów w Gimnazjum Nr 1. Pasowanie zorganizowano w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Młodzież z klas starszych dokładnie przegzaminowała „pierwszaków”, zarówne z wiedzy o szkole, jak i ćwiczeń fizycznych. Na zakończenie „nowi” zaprezentowali urozmaicony program artystyczny. Swoisty maraton zakończyła uroczystość w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Drogosławiu. Tutaj 40. uczniów uroczyście ślubowało Dyrektorowi, pilne wypełnianie powierzonych obowiązków szkolnych.
Tradycyjne spotkanie dyrektorów szkół z Burmistrzem odbyło się dnia następnego. Włodarz oraz obecna poseł Monika Wielichowska, podziękowali za ofiarną pracę na rzecz noworudzkiej oświaty, życząc kolejnych wyzwań i sukcesów zawodowych.

Wydania: