40 milionów

Autor: 
Michał Łacny
for owg.jpg

W grudniu minie rok czasu, kiedy została zawiązana spółka Wadex z.o.o Kłodzko. Co mogę powiedzieć o inwestorze; trudno się z nim skontaktować, adres spółki to dalej fikcja.
Dwudziestego września ponownie wybrałem się pod podany adres spółki ul. Grunwaldzka 29, Kłodzko. Przeszukałem budynek w poszukiwaniu przynajmniej skrzynki pocztowej spółki Wadex, bez rezultatu. Z lokalnych gazet dowiedziałem się o konkursie, który ogłosiła spółka na zagospodarowanie Fortu Owcza Góra.Termin składania projektów był do 28 sierpnia 2014 r., ale przeniesiono na 22 października 2014 r. Inwestor tłumaczył ten fakt zbyt krótkim terminem konkursu. Z inwestorem zgodzę się, a nawet mogę stwierdzić, po rozmowach z architektami, że stworzenie takiego projektu zagospodarowania fortu Owcza Góra to nie przelewki. Projekt zagospodarowania fortu Owcza Góra musi odzwierciedlać jego historię. Do sporządzenia projektu zagospodarowania obiektu na wstępie potrzebna jest dokumentacja kartograficzna i historyczna.
Z tego powodu na pewno kilka firm projektowych nie przystąpiło do konkursu. Drugą sprawą jest historia fortu Owcza Góra z czasów drugiej wojny światowej, nad którą pracuję od roku czasu. Na dzień dzisiejszy zbieram dokumentację, która nie jest jeszcze ujednolicona. Następną zagadką jest skąd inwestor weźmie 40.000 000 zł, prawdopodobnie będzie to jakiś fundusz europejski. Inwestor na dzień dzisiejszy nie wpompował ani złotówki w fort, z tego co zaobserwowałem to nawet się wzbogacił na wycince i sprzedaży drzew z terenu inwestycji. Takie działanie inwestora, spowodowało sprzeciw mieszkańców osiedla Owcza Góra i nie tylko. Następną sprawą jest publikowanie nieprawdziwych informacji na temat co się dzieje na forcie Owcza Góra. Ostatnio spotkałem się z artykułami lokalnej prasy cytuję; „Prace budowlane ruszyły”. Nie mogę zgodzić się z tą publikacją, owszem, na forcie są prowadzone prace, ale żadna z nich nie jest pracą budowlaną. Inwestor zapowiedział, że od października tego roku wznowi prace, ale czy to będą prace porządkowe jak dotychczas, czy już przystąpi do realizacji projektu?

Wydania: