Uroczyste otwarcie świetlicy szkolnej w SP w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
Foto: 
Jacek Adamowski
wietlica3.jpg

27 czerwca, wraz z zakończeniem roku szkolnego 2013/2014, uroczyście otwarto wyremontowaną, dzięki grantowi od sklepu budowlano-dekoracyjnego Leroy Merlin w Kłodzku, szkolną świetlicę dla dzieci szkolnych oczekujących na powrót do domu.
Dzień rozpoczął się dla wszystkich w szczególny sposób. Zabrzmiał ostatni w tym roku dzwonek szkolny, dzwonek, który w tym dniu nie wzywał do rozpoczęcia lekcji, ale do rozpoczęcia wakacji. Upragnionego wypoczynku po 10 miesiącach intensywnej nauki. Tradycyjnie apel rozpoczął się polonezem w wykonaniu uczniów klas VI, później żarliwe słowa podziękowań i pożegnania społeczności uczniowskiej przez absolwentów i wreszcie wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla prymusów z poszczególnych klas i oczywiście listów gratulacyjnych dla rodziców. Krótkie przemowy zaproszonych gości, między innymi pana Franciszka Piszczka, który wszystkim zebranym życzył udanego wypoczynku i powrotu w gotowości do pracy i nauki. Można było też obejrzeć pięknie przygotowaną prezentację multimedialną pokazującą życie uczniów klas VI przez cały etap kształcenia. Łza kręciła się w oku każdego oglądającego.
Po apelu zaproszeni przedstawiciele ze sklepu Leroy Merlin, pracownicy szkoły oraz dzieci i rodzice udali się na II piętro, gdzie dokonano otwarcia nowej, wyremontowanej świetlicy. Dzięki ofiarowanym materiałom budowlanym i dekoracyjnym oraz ofiarności i pracowitości rodziców z Krosnowic sala wygląda przytulnie, słonecznie i bardzo zachęcająco. Tutaj odbył się poczęstunek oraz dokonano wpisów do szkolnej kroniki, by uwiecznić to niezwykłe dla nas wydarzenie. Świetlica podoba się wszystkim, więc we wrześniu chętnie zaczniemy z niej korzystać.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy darczyńcom i przyjaciołom szkoły, którymi teraz stali się pracownicy LEROY MERLIN. „ Są dwa szczęścia: jedno małe- być szczęśliwym, drugie duże- uszczęśliwiać innych” Dostąpiliście Państwo tego drugiego, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Wydania: