Czerwcowe wydarzenia w SP w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
spKrosnowice.jpg

Rozpoczęliśmy wydarzeniem czytelniczym biorąc udział w obchodach Dni Książki i oglądając przedstawienie o niesfornym Grzesiu, następnie rozgrywkami sportowymi uczciliśmy Dzień Dziecka i dokonaliśmy wyborów do Samorządu Uczniowskiego na następny rok szkolny. Nową przewodniczącą będzie: Zuzanna Kumorkiewicz – obecnie uczennica, jeszcze klasy V, wręczone zostały też stypendia dla najzdolniejszych uczniów naszej szkoły. Wręczenia dokonała pani Katarzyna Prochot pełniąca funkcję skarbnika Rady Rodziców i będąca jedną z członkiń Kapituły przyznającej stypendia.
7 czerwca odbyła się duża uroczystość, tzw. „Piknik Rodzinny”, w którego realizacji wspomogło nas wiele osób. Impreza ta cieszy się wielkim powodzeniem od wielu już lat. Prezentowane są prace plastyczne uczniów, ich umiejętności sportowe, wokalne, recytatorskie. Można było posmakować pyszności w postaci ciast, grillowanych specjałów, wygrać los na loterii fantowej, zdobyć cenne nagrody w postaci wejściówek na kryte pływalnie w naszej okolicy, pamięć USB, rzeźby wykonane przez mieszkańca Krosnowic - pana Frąckowiaka, karnety na usługi kosmetyczne i fryzjerskie oraz wiele innych cennych i przydatnych rzeczy. Niewątpliwie przeogromną atrakcją była przejażdżka w koszu strażackiej drabiny, można było podziwiać panoramę Krosnowic, a rzeczywiście widoki były wspaniałe, zwłaszcza, że i pogoda nam dopisała. Pokazy strażackie miały swych sympatyków nie tylko wśród dzieci. Podobnym uznaniem cieszyły się atrakcje, które zapewnili nam pracownicy Sali Zabaw „Jaś” oraz instruktorka Fitness Akademy - pani Anna Potocka, która do Zumby porwała starsze i młodsze dzieci, a także ich rodziców.
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten Piknik stał się długo wspominanym wydarzeniem. Dziękujemy: Robertowi Tamborowi – dyr. PZU w Kłodzku, Katarzynie Beck i Małgorzacie Walczak z księgarni przy ul. Wita Stwosza w Kłodzku, Zdzisławowi Jasińskiemu z piekarni „Kajzerka”, Pp. Janowskim ze sklepu „U MATIEGO”, Renacie i Mirosławowi Godzieszkom, Beacie Bulaczek z salonu fryzjerskiego „Bella” w Kłodzku, Iwonie Gierczak z zakładu fryzjerskiego w Krosnowicach, Marcie Grzegorczyn z zakładu fryzjerskiego „U MARTY” w Kłodzku, Mirosławowi Morycowi z firmy „DRACO” w Kłodzku, Franciszkowi Piszczkowi z firmy „SKALNIAK” w Krosnowicach, Lubomirowi Danielczykowi, Joannie i Dariuszowi Wolańskim z firmy „JANDAR”, kierownictwu CTS w Nowej Rudzie-Słupcu, kierownictwu Krytej Pływalni w Kłodzku, kierownictwu Aquaparku w Kudowie Zdroju, Agnieszce Kuleszy z salonu kosmetycznego, Henrykowi Frąckowiakowi z Krosnowic, Annie Potockiej z Fitness Akademy w Kłodzku, Powiatowej Straży Pożarnej w Kłodzku i w Krosnowicach oraz Elżbiecie Bilaszewskiej z sali zabaw „Jaś” w Kłodzku. „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dla nas Państwo jesteście wielcy. Serdecznie Wam dziękujemy!!!!
W niedługim czasie po Pikniku uczestniczyliśmy w zakończeniu sportowego roku szkolnego. Odbyły się rozgrywki międzyklasowe, które wszystkim uczniom sprawiły wiele radości. Przy okazji rozdane zostały dyplomy i medale tym osobom, które reprezentowały naszą szkołę na Dolnośląskich Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym.
Do zobaczenia we wrześniu.

Wydania: