Szkoła Podstawowa w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
zdjęcia z komórki 527.jpg

W MUZEUM PAPIERNICTWA W DUSZNIKACH ZDROJU
3 kwietnia br. uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, wraz z nauczycielkami języka polskiego: Ewą Ledowską i Anną Hnatów-Bielą pojechali do Dusznik Zdroju, by zwiedzić znaną w całej Europie papiernię. Dzieci podziwiały sam budynek, w którym mieści się papiernia i Muzeum Papiernictwa wiedząc o tym, że to jedyny młyn papierniczy zachowany w Polsce. Obejrzeliśmy zbiory muzeum, wysłuchaliśmy niezwykłej opowieści przewodnika o dziejach papierni, historii papieru, jego roli w rozwoju cywilizacji oraz zastosowaniu
w życiu codziennym. Jednak największą atrakcją lekcji okazały się warsztaty, podczas których każdy uczestnik miał okazję do samodzielnego tworzenia pięknych i pachnących nagietkiem oraz lawendą kartek. Oczywiście każde dziecko otrzymało w prezencie wytwór swojej pracy. To była niezwykła lekcja.

KIERMASZ WIELKANOCNY
6 kwietnia w krużgankach kościoła parafialnego pw. św. Jakuba Apostoła w Krosnowicach po raz pierwszy odbył się Kiermasz Wielkanocny. Po każdej mszy świętej można było zaopatrzyć się w wielkanocne ozdoby. Wszystko zostało przygotowane przez samych uczniów SP w Krosnowicach oraz ich rodziców, którzy niewątpliwie wykazali się dużą pomysłowością i wielkim talentem, czego serdecznie gratulujemy.
Wytwory pracy cieszyły się uznaniem i sporym popytem wśród kupujących, co szczególnie nas ucieszyło, bowiem pieniądze zebrane podczas kiermaszu w ca-łości zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów naszej szkoły.
Druga część kiermaszu miała miejsce na szkolnym korytarzu.Każdego dnia naszą szkołę odwiedza wielu rodziców, zatem kiermasz i tutaj cieszył się dużym powodzeniem.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu oraz tym, którzy zakupili nasze świąteczne „gadżety” serdecznie dziękujemy.

KANONICZNA WIZYTA W SZKOLE
21 marca br. Szkoła Podstawowa w Krosnowicach przeżyła niezwykłą wizytę biskupa pomocniczego, ks. Adama Bałabucha. Kiedy pojawił się w progach naszej szkoły, w towarzystwie proboszcza krosnowickiej parafii - ks. Adama Łyczkowskiego, został powitany przez uczniów i p. dyrektor Agnieszkę Czapowską-Lewandowską. Były powitalne wiersze, pieśni oraz przedstawienie, które przygotowali uczniowie z koła teatralnego, pod czujnym okiem pp. Anny Hnatów-Bieli i Elżbiety Łyczkowskiej. Spektakl niósł wielkopostne przesłanie, którym było wskazanie drogi do szczęścia, szczęścia, które, jak pokazał nasz teatr, nie jest czymś nieosiągalnym. Polega na czynieniu dobrych uczynków względem drugiej osoby. Ks. Biskup w wielkim skupieniu obejrzał przedstawienie, a później pochwalił jego treść oraz grę młodych „aktorów”. Na koniec udzielił wszystkim zebranym bożego błogosławieństwa, rozdał obrazki i dokonał wpisu do szkolnej kroniki. Czujemy się zaszczyceni takimi odwiedzinami.

Wydania: