Spotkanie z malarką

Autor: 
DB
B-3.jpg

W kwietniowy czwartek w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej odbył się wernisaż malarstwa pani Anny Nykiel. Przybyłych gości powitała pani Urszula Poźniak i przedstawiła Annę Nykiel, emerytowaną nauczycielkę z Bożkowa.
Pani Ania to przemiła osoba emanująca wspaniałą energią, w swoich obrazach przedstawia miejsca, które odwiedziła oraz ludzi, których spotykała podczas swoich podróży. W swojej twórczości również przedstawia obrazy znanych i mniej znanych artystów. Fascynuje ją twórczość impresjonistów m.in. Clauda Moneta, Edgara Degasa oraz Vincenta van Gogha.
Artystka po przejściu na emeryturę znalazła czas na realizację swoich marzeń i zaczęła malować. Podczas spotkania opowiadała o swojej pasji oraz o radości jaką czerpie z malowania. Poprzez swoje malarstwo wprowadza odbiorców w świat przyrody i otaczającego nas piękna. Sama przez wszystkie lata doskonali swój warsztat malarski, poszukując nowych wyzwań i rozwiązań. Oprócz malarstwa pisze także wiersze, które stanowią dopełnienie jej twórczości.
Podczas spotkania goście prowadzili serdeczne rozmowy przy kawie zainspirowani twórczością i energią Pani Ani. Były kwiaty, słowa uznania i niekończące się pytania na temat Jej twórczości.

Wydania: