Dni otwarte w Uzdrowisku

Autor: 
Anna Zalewska
dni-otwarte-lądek.jpg

Uzdrowisko Lądek-Długopole czynnie włącza się w obchody 10-lecia przyłączenia Polski do Unii Europejskiej oraz inicjatywę; „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, które organizuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Telewizją Polską i instytucjami zajmującymi się Funduszami Europejskimi w Polsce
Z tej okazji w dniach 10 i 11 maja w Lądku Zdroju otwarte zostaną drzwi do budynków sanatoryjnych, które są rewitalizowane częściowo ze środków funduszy unijnych.
W ramach dofinansowania uzdrowisko już wykonało oraz obecnie wykonuje następujące projekty:
1. „Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy w Lądku-Zdroju”. Rewitalizacja dotyczy obiektów „Adam” i „Jubilat” i związana jest z uruchomieniem nowych zabiegów rehabilitacyjnych, również kriokomory. W tym zakresie prace już są zrealizowane.
W dalszej części projektu dokonany będzie zakup densytometru, który pozwoli na badanie gęstości kości, a tym samym pozwoli wykryć osteoporozę w jej wczesnym stadium.
2. „Zwiększenie potencjału usługowego w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.”. Zadanie to dotyczy obiektu „Stanisław”, który jest aktualnie modernizowany z zakresu przygotowywania nowoczesnej części hotelowej, a w dalszej części rozbudowanie i poszerzenie innowacyjnej bazy zabiegowej wraz ze stworzeniem nowego tarasu wypoczynkowego. Pierwszych gości spodziewamy się już w III kwartale br.
3. „Unowocześnienie bazy noclegowej, rozwój usług gastronomicznych oraz wprowadzenie innowacyjnych metod lecznictwa w Szpitalu Uzdrowiskowym „Dąbrówka” w Długopolu Zdroju”.
W ramach tego projektu całkowicie został zmodernizowany i przebudowany sanatoryjny budynek „Dąbrówka”, który zaprasza Gości do gustownie urządzonych pokoi, smacznej, domowej kuchni i kawiarenki oferującej wyśmienite gofry oraz aromatyczną kawę.
W ramach „Dni otwartych” zapraszamy mieszkańców miasta, gości i kuracjuszy do zapoznania się z ofertą wypoczynkowo-leczniczą dostępną w Lądku-Zdroju. Będzie można odwiedzić sanatorium „Jubilat” i zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami rehabilitacyjnymi. Dla tych, którzy nie boją się niskich temperatur będą możliwe kilkusekundowe seanse w kriokomorze. W sanatorium „Adam” do Państwa dyspozycji udostępniona będzie sala gimnastyczna, gdzie pod okiem instruktora będziecie mogli Państwo spróbować sił na nowoczesnej bieżni czy stacjonarnym rowerku. Podczas „dni otwartych” będzie możliwość skorzystania z kąpieli perełkowych oraz kąpieli w naszym najpiękniejszym basenie w „Zdroju Wojciech” z 50% rabatem. To jedna z okazji, gdzie będzie można na sobie wypróbować dobroczynne działanie lądeckich źródeł. Ponadto w zakładzie borowinowym przy „Zdroju Wojciech” udostępnimy dla Państwa nowoczesny diagnostyczno–pomiarowy sprzęt do obiektywizacji postępów rehabilitacji. Będzie można ocenić swoją sprawność ruchową oraz zapoznać się z technologicznymi nowościami dotyczącymi rehabilitacji. Zachęcamy także, aby podczas „dni otwartych” zwiedzać wszystkie uzdrowiskowe obiekty, gdzie obecna kadra z pewnością wskaże najbardziej interesujące miejsca i zdradzi „przedwojenne sekrety”.
W sobotę podczas przerw w zwiedzaniu i testowaniu nowych urządzeń zapraszamy Państwa na poczęstunek, przygotowany przez uzdrowiskową kuchnię. Serwowany on będzie w parku zdrojowym i dostępny dla wszystkich zainteresowanych.
Zachęcamy, aby wyjść z domu, zaprosić swoich sąsiadów, znajomych, przyjaciół i przyjść do zdroju, a my zadbamy o to, abyście poczuli się lądeckimi kuracjuszami. Będziemy na Państwa czekać w sobotę i w niedzielę od godz. 10.00–18.00. Serdecznie zapraszamy.

Wydania: