Dekada za nami

Autor: 
Skwark Marzena
B-4.jpg

20 marca br. w sali CKGNR w Ludwikowicach Kłodzkich odbyła się coroczna Spartakiada Integracyjna. Już po raz 10. mieliśmy okazję uczestniczyć w tak wspaniałym, radosnym i pełnym wzruszeń wydarzeniu. Ponownie p. Jolanta Blacha z p. Grzegorzem Czajką zorganizowali wspaniałą uroczystość, w której uczestniczyli zaproszeni goście: wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, dyrektor Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Ludwikowicach Kł. Ewa Postół, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Jugowie Wiesława Wiszowata, dyrektor CKGNR Piotr Postrożny, ksiądz proboszcz Jan Patykowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kł. Jolanta Łasak oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
w Ścinawce Dolnej, Zespołu Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kł., Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Ludwikowicach Kł., uczniowie klasy III C Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Jugowie wraz z opiekunami.
Spartakiada rozpoczęła się oficjalnym powitaniem i podziękowaniami. Każdy gość otrzymał od organizatorów pamiątkowy parasol z logo Spartakiady, symbolizujący opiekę, którą przez lata sprawowali nad imprezą. Następnie miały miejsce stałe punkty Spartakiady, takie jak: utworzenie flagi olimpijskiej przez przyklejenie kół olimpijskich za co odpowiedzialni byli obecni Dyrektorowie oraz pan Wójt, złożenie przysięgi fair play przez wszystkich uczestników oraz zapalenie znicza olimpijskiego.
Następnie scenę „opanowały” grupy taneczne. Jako pierwsze wystąpiły uczennice Gimnazjum z Jugowa, a po nich grupa taneczna z MOK-u w Nowej Rudzie pod opieką p. Dominiki Olejnik. Tancerze rewelacyjnie rozgrzali zgromadzoną publiczność.
Po części artystycznej przyszedł czas na sportową rywalizację. Cztery mieszane drużyny szły „łeb w łeb”. Śmiechy i radosne piski nie opuszczały uczestników oraz pozostałych gości, chociażby przy konkurencji biegu w spódnicach czy podrzucaniu chustą Miśka-ochotnika. Mimo zaciętej rywalizacji zwyciężyli wszyscy. Każdy uczestnik otrzymał złoty medal, przekazany przez p. Henryka Kozaczkę z ramienia Uczniowskiego Sowiogórskiego Klubu Sportowego, koszulkę z logo Spartakiady, a dodatkowo każda szkoła otrzymała puchar, zasponsorowany, jak co roku, przez wójta Sławomira Karwowskiego.
Zmęczeni, ale uśmiechnięci czekaliśmy na podsumowanie i wspólne zdjęcie, kiedy… na salę wjechał jubileuszowy tort ufundowany przez p.Barbarę i Romana Izbińskich z Woliborza. Mmm… Zajadając się pysznym tortem i popijając soczki łapaliśmy oddechy. Ledwie skończyliśmy zajadać słodkości zostaliśmy zaproszeni na pizzę do Kawiarni Max. I czegóż chcieć więcej? No, może kolejnych 10-, 20-lat Spartakiady pod dowództwem naszych kochanych, cierpliwych i oddanych sprawie organizatorów i sponsorów. Szczególne podziękowania również dla współorganizatorów p. Gabrieli Prokop i p. Iwony Matiasz-Świstowskiej, a także uczniów klasy III C Jugowskiego Gimnazjum, którzy włożyli całe swoje serca w oprawę techniczną imprezy. DZIĘKUJEMY I PROSIMY O WIĘCEJ.

Wydania: