Co w trawie piszczy

Autor: 
Katarzyna Redmerska

TOWARZYSTWO
Towarzystwo Miłośników Polanicy stawia na kulturę – w swojej siedzibie otworzyło mini galerię, w której swoje prace mogą prezentować polaniczanie. Gratulacje!
FORUM
W Teatrze Zdrojowym im. M. Ćwiklińskiej, w Polanicy-Zdroju odbyło się Forum Gospodarcze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pod nazwą: „KŁODZKO - NOWA RUDA, ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE, BYSTRZYCA KŁODZKA, KUDOWA ZDRÓJ: STREFA DOBRA DLA FIRM?”. W Forum wzięła udział m.in.: Ilona Antoniszyn-Klik – wiceminister gospodarki.
Powiało „wielkim światem” – politycznym konkretnie.
MINISTER
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski był gościem XV Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego, które obywało się w Kudowie Zdroju. Podczas dwóch dni trwania Forum rozmawiano o dziesięcioletniej bytności Dolnego Śląska w UE. Wow.
REKLAMA
Woda mineralna „Staropolanka” gasiła pragnienia tenisistek podczas trwania kobiecego turnieju tenisowego BNP Paribas, który odbywał się w Katowicach. „Staropolanka” była wyłączną wodą jaką podczas turnieju serwowano. Reklama jak się patrzy. Gratulacje!
GONDOLE
Spółka „Wadex Invest” ruszyła z pracami porządkowymi na terenach przewidzianych pod budowę napowietrznej kolejki gondolowej. Sen o gondolach w Kłodzku powoli staje się rzeczywistością…
KOMPAS
Podziemna Trasa Turystyczna w Kło-dzku zdobyła I miejsce i nagrodę „Złotego Kompasu” w kategorii turystyka, w plebiscycie Samorządowy Lider Roku Kompasy 2013. Wyróżnienie odebrał burmistrz Bogusław Szpytma. Gratulacje!
PALMY
W Polanicy Zdroju odbyła się kolejna „Artystyczna Niedziela Palmowa”. Impreza miała miejsce w Teatrze Zdrojowym im. M. Ćwiklińskiej.
Atrakcji organizatorzy przygotowali sporo m.in.: były występy artystyczne, konkursy na najładniejszą palmę wielkanocną, pisankę, kiermasze ozdób i potraw wielkanocnych. Gratulacje!
PRACOWNICA
Pracownica jednego z domów opieki w powiecie kłodzkim „gwizdnęła” tysiąc złoty z pomieszczenia służbowego.
41-letnia białogłowa swoją „akcję” dobrze przemyślała - dopasowanym kluczem otworzyła pomieszczenie służbowe, po czym „dobrała” się do pieniędzy znajdujących się w szafce.
Naiwna myślała, że sprawa ucichnie, niestety nie ucichła. Niewieście grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Swoją drogą, jakby pensje były na odpowiednim poziomie, to by nikt nie szukał sposobów na „dorobienie”…
ROWER
W powiecie kłodzkim ruszyły policyjne patrole rowerowe. Służba będzie ośmiogodzinna, sezonowa i dopasowana do warunków atmosferycznych.
Patrole będą się pojawiać w tych miejscach, gdzie pojazdom trudno dotrzeć m.in.: parki, tereny zielone.
Pomysł rewelacyjny. Nie tylko będzie bezpieczniej, ale i zdrowiej dla samych policjantów. Dotlenią się, stracą zbędne kilogramy.Gratulacje!
PICIE
W ramach kudowskiej majówki zaplanowano zorganizować konkurs picia wody mineralnej. Ten jakże „interesujący” pod względem estetycznym konkurs organizują prawie wszystkie uzdrowiska.
Mistrz Ziemi Kłodzkiej w Piciu Wody Mineralnej otrzyma wyjątkowa nagrodę - oprócz tytułu, także kwotę 400 zł.
A co sobie przy tym za darmo taki uczestnik popije…to jego.
GMINA
Podczas kontroli jednej z posesji na terenie gminy Bystrzyca Kłodzka, policjanci znaleźli 30 butelek alkoholu i ponad 22 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W mieszkaniu jednego z mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej ujawniono kolejny nielegalny towar – ponad 1200 sztuk papierosów i 7 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Wygląda na to, że gmina Bystrzyca Kłodzka, to „epicentrum” szmuglowania używek.
ZAKUPY
Pewien policjant będący po służbie, robiąc zakupy w jednym ze sklepów
w Bystrzycy Kłodzkiej zauważył mężczyznę znanego mu z kartotek policyjnych (swoją drogą, tylko pozazdrościć pamięci funkcjonariuszowi), policjant nie zastanawiając się przeszedł do interwencji, konkretnie przeskoczył regał z warzywami i zatrzymał poszukiwanego gagatka.
Zastanawiające jest to, dlaczego policjant przeskoczył regał z warzywami, nie mógł go obejść?
SPRAWA
Burmistrz Kłodzka – Bogusław Szpytma w przedsądowym wezwaniu do naruszenia dóbr osobistych, domaga się od posła PO – Jakuba Szulca przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 50 tys. zł.
Sprawa ta, to pokłosie opinii Szulca po decyzji NIK, która zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Burmistrza przy sprzedaży ziemi Wodociągom. Poseł PO poinformował, że nie ma zamiaru odpowiadać na pismo Burmistrza.
Oj, będzie się działo…
SPÓŁDZIELNIA
Kłodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa ma nowego prezesa – Bogdana Haławina. O fotel prezesa ubiegało się 7 kandydatów. Gratulacje!
SERCE
Inspektor Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji wystąpił do samorządowców z niecodziennym apelem - 14 czerwca o godzinie 16.00 mają złapać się za serce i wybijać jego rytm.
„Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm wolnych serc. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka” namawia Jach.
Wygląda na to, że inspektor poczuł wiosnę w sercu.
SZKOLENIE
W kłodzkim ratuszu odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy straży miejskich i gminnych powiatu kłodzkiego - dotyczyło ono istoty oraz celu udzielenia pomocy, a także asysty podczas interwencji. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku. Ciekawe.
TARGI
Powiat kłodzki prezentował się na tegorocznych Gdańskich Targach Turystycznych.
Na stoisku Ziemi Kłodzkiej ofertę turystyczną prezentowali m.in.: przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej, Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Gminy Stronie Śląskie, Uzdrowiska Lądek - Długopole Zdrój S.A. Gratulacje!
PRZEWODNIK
Wydano przewodnik dla rowerzystów promujący turystykę rowerową we wszystkich miejscowościach gminy Stronie Śląskie.
Przewodnik zawiera mapki, profile wysokościowe i opisy wszystkich oznakowanych w terenie szlaków rowerowych. Gratulacje!
AMFETAMINA
Policjanci z Kłodzka podczas inspekcji drogowej zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który miał przy sobie amfetaminę. Jakby tego było mało, był nietrzeźwy. To już powoli staje się nudne…
KOSZ
Mieszkaniec Bystrzycy Kłodzkiej (nudząc się zapewnie), rzucił koszem ulicznym w przejeżdżający samochód - wybijając przednią szybę. Na szczęście nie było ofiar.
Jak się okazało, jegomość miał 3,6 promila alkoholu w organizmie.
Głupich nie sieją, sami się rodzą… niestety.
DWORZEC
Polskie Koleje Państwowe zaproponowały samorządowi lokalnemu
w Szczytnej, przejęcie na rzecz gminy budynku dworcowego.
Budynek jest w opłakanym stanie, konkretnie - to ruina. Budżet miasta również nie ma się najlepiej, tak więc szansa by temu miejscu nadać dawną świetność jest raczej minimalna.Przytłaczające…
STADION
Stadion miejski w Polanicy Zdroju będzie modernizowany. Decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego, miasto otrzyma dofinansowanie w ramach programu budowy urządzeń lekkoatleczynych. Super! Może i basen miejski doczeka się remontu…
WKŁAD
Mieszkaniec Nowej Rudy ukradł wkład kominkowy o wartości 3000 zł. Pod nieobecność właścicieli „gwizdnął” go z jednego z domów, po czym ukrył w zaroślach na terenie miasta. Okazało się, że jegomość ma na swoim koncie podobne przestępstwo. Zmarzluszek…
WIOSENNE PORZĄDKI
Mieszkańcy Kletna przeprowadzili tradycyjną akcję porządkowania swej miejscowości. Efekt usuwania śmieci – to kilkanaście dużych worków. A po pożytecznej społecznej akcji, znalazł się też czas na miłe spotkanie przy ognisku.I znów możemy czekać na turystów.

Wydania: