Ponad 21 000 zł na stypandia im. Grzegorza Ciechowskiego

Autor: 
MH
1.jpg

Podczas Noworocznego Spotkania Biznesowego w dniu 13 stycznia w Pałacu w Żelaźnie odbyła się po raz dziewiąty aukcja przedmiotów, z której dochód przeznaczany jest na wypłatę stypendiów im. Grzegorza Ciechowskiego w gminie Kłodzko. Program stypendialny w grudniu 2014 roku będzie obchodził 15 lat istnienia. Na dobry początek aukcji, którą poprowadziła przewodnicząca kapituły stypendialnej Mariola Huzar - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kłodzku Tomasz Nowacki przekazał 2 000 zł.
A potem…nabywcami przedmiotów przekazanych przez osoby publiczne
z całej Polski zostali:
Miedzioryt z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego z podpisem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za kwotę 3 000 zł - właścicielka Pałacu w Żelaźnie pani Bogusława Kochmańska.
Filiżanka „Kancelaria Prezesa Rady Ministrów” z certyfikatem autentyczności, zaprojektowaną i wykonaną na wyłączność przez Fabrykę Porcelany AS Ćmielów za kwotę 1 700 zł - właściciel Zakładu Produkcji Nagrobków „Prohanus” w Jaszkowej Górnej pan Juliusz Wesołowski.
Książka pt.„Lech Wałęsa” z osobistym podpisem autora za 300 zł - szef Transportu Osobowego w Krosnowicach pan Władysław Tomera.
Komplet piśmienniczy marki Parker (pióro + długopis) od posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka - za 2 000 zł - właściciele Spółki „Jandar” Przerób i Handel Drewnem w Jaszkowej Dolnej bracia Janusz i Dariusz Wolańscy.
Przedmioty od wicepremiera, ministra gospodarki pana Janusza Piechocińskiego:
*pióro marki Bazarnik za 2 000 zł - wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa,
*komplet albumów książkowych „Polska” za 2 000 zł - Magdalena Rapach z Zakładu Usług Metalowych „Rapmet” w Kłodzku,
*płyta CD DaMyr Djakuju z okolicznościową dedykacją za 150 zł - właściciel Zakładu Produkcji Nagrobków „Prohanus” w Jaszkowej Górnej Juliusz Wesołowski.
Przedmioty podarowane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego:
*grafika z wizerunkiem wrocławskiego Ossolineum za 500 zł - Urszula Panterałka – zastępca Wójta Gminy Kłodzko,
*album książkowy „Krzeszowskie Sanktuarium – Europejska Perła Baroku za 50 zł - ks. Bolesław Stanisławiszyn – proboszcz parafii Żelazno,
*album „Pod opieką muz” prezentujący Pałac Czartoryskich-Potockich
w Warszawie za 200 zł - Grażyna Cal, radna Województwa Dolnośląskiego,
*katalog ARTFOOD2013 z kanciastą porcelanową filiżanką projektu Dominiki Bździak za 200 zł - panowie Mariusz Dubiel i Jacek Herberger ze Spółki SKI-RAFT z Barda.
Waza chińska od podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik za 500 zł - właściciel Firmy Transportowej z Kłodzka Ryszard Łacny.
Przedmioty przekazane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lenę Kolarską-Bobińską:
*mini solar okienny za 250 zł – prorektor Andrzej Drabiński z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
*komplet piśmienniczy za 600 zł – państwo Ewelina i Sebastian Krawczyk z Firmy Usługowo-Handlowej Reklama-Ai w Boguszynie,
*pendrive robot za 250 zł - właściciele Spółki „Jandar” Przerób i Handel Drewnem w Jaszkowej Dolnej bracia Janusz i Dariusz Wolańscy,
*kubek ministerialny za 100 zł – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Mariola Huzar.
3 komplety monet z serii Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej Agnieszka Osiecka – od prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Marka Belki:
*właściciel Zakładu Usług Metalowych „Rapmet” w Kłodzku Ryszard Rapacz za 500 zł,
*pracownicy Urzędu Gminy w Kłodzku: Dominika Ferenc-Macherzyńska i Aleksandra Łuszczyńska – za 186 zł za każdy komplet.
Srebrny hełm strażacki od prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka za 650 zł - Paweł Podobiński z LKS Iskra Jaszkowa Dolna.
Ryngraf 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej przekazany przez dowódcę 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej ppłk dypl. Artura Dziadułę za 200 zł - właściciel Firmy Transportowej z Kłodzka Ryszard Łacny.
Piłka nożna z podpisem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka za 700 zł - przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Zbigniew Tur.
Przedmioty podarowane przez Klub Sportowy AZS Zakopane:
*plastron Kamila Stocha z nr 43 z zawodów Pucharu Świata w Kuusamo, sezon 2013/2014 z podpisami Kamila Stocha, Piotra Żyły, Jana Ziobro, Macieja Kota, Krzysztofa Bieguna, Dawida Kubackiego i Stefana Huli za 1 000 zł - właściciel Restauracji „Boguszyn” w Boguszynie Dawid Przybylski,
*plakat wizerunkowy z podpisami Stoch, Kubacki, Żyła, Kot, Hula za 100 zł – szef Biura Podróży GiecewiczTravel w Kłodzku Edward Giecewicz,
*plakat Mistrza Świata Kamila Stocha z autografem za 100 zł - właściciel Zakładu Produkcji Nagrobków „Prohanus” w Jaszkowej Górnej Juliusz Wesołowski.
*kartka wizerunkowa Kamila Stocha z autografem za 50 zł – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko Magdalena Bloch.
Czapka bejsbolówka Klubu Borussia Dortmund od Zdzisława Jasińskiego
z Piekarni „Kajzerka” w Żelaźnie – za 400 zł trafiła z powrotem do właściciela, lecz została ponownie przekazana do zlicytowania.
Obraz z realizacji polsko-czeskiego projektu WIOSKI CUDÓW 2010 autorstwa Krystyny Pasionek-Leśniewskiej z Radochowa z wizerunkiem Pałacu w Żelaźnie za 200 zł - właścicielka Pałacu w Żelaźnie Bogusława Kochmańska.
Okolicznościowy tort Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 200 zł - Waleria Teresa Ponicka z Firmy „ŻEL-BUT” z Żelazna.
Na zakończenie aukcji poseł na Sejm RP Halina Szymiec-Raczyńska zadeklarowała kwotę 1 100 zł.
Ogólny dochód z aukcji po podsumowaniu wynosi 21 372 zł.
Wójt Gminy Kłodzko pan Stanisław Longawa oraz przewodnicząca kapituły stypendialnej pani Mariola Huzar serdecznie gratulują i dziękują wszystkim nabywcom, bo …

„Człowiek jest wielki nie przez to,
co ma, nie przez to, kim jest, lecz
przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Wydania: