Trójka do potęgi dla Piszkowic

Autor: 
inf. K. Oniszczuk-Awiżeń
trójka.jpg

Pałac Kultury w Warszawie to wciąż miejsce bardzo reprezentacyjne, a wydarzenia kulturalne, które tam odbywają się mają rangę naprawdę wielkich.
Sala Kongresowa jest największym obiektem koncertowo-konferencyjnym w Polsce, posiadającym 2880 miejsc. Prawie wszystkie miejsca zostały zajęte przez słuchaczy radiowej „Trójki”, którzy przyjechali na to wydarzenie z całej Polski. Bilety nie były tanie; od 70 zł do 260 za miejsca najbardziej pożądane.
Dla kogo ta „Trójka do potęgi?”
Dla dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. Od maja 2013 roku Komitet Organizacyjny „Przyjaciele Piszkowic” współpracuje z Polskim Radiem Program 3, zbierając pieniądze na utrzymanie dzieci, na które nasze państwo nie łoży, a ich rodziny bądź są bardzo ubogie, albo dawno o swych pociechach zapomniały. Od pierwszej licytacji na antenie radiowej z okazji Dnia Dziecka, prowadzonej przez ukochanego przez stałych słuchaczy redaktora Strzyczkowskiego, do przedstawienia
w Sali Kongresowej zebrano ponad 370 tysięcy zł!!!!
„Trójka do potęgi”- a co to?
„Trojka do potęgi" to już kultowa sztuka teatralna napisana na pięćdziesięciolecie powstania „Trójki” i zagrana nie tylko przez największe gwiazdy sceny polskiej ale też przez znanych i lubianych dziennikarzy; Zamachowski, Malajkat, Nehrebecka, Tym, Szwedes, Damięcki, Wolszczak, Andrus, Czubaszek, Polk i wielu, wielu innych. Wszystkie spektakle w teatrze Syrena grane były przy komplecie widzów na sali. Tym razem, mimo 2880 miejsc w Sali Kongresowej, już w listopadzie nie było biletów.
Kim są Przyjaciele Piszkowic???
Komitet założyła Henia Szczepanowska wraz z Eugenią Jakubowicz, Marią Kowalcze, Magdaleną Kulig, Mietkiem Kowalcze i Zbyszkiem Szczygłem (członkowie Komitetu Organizacyjnego). Komitet zajmuje się organizowaniem pomocy dla dzieci z ZOL w Piszkowicach. Działając na podstawie decyzji MAiC „Przyjaciele Piszkowic” mogą zbierać wpłaty na konto:
Bank Zachodni BZWBK 1 oddział w Kłodzku; nr rachunku 69 1090 2327 0000 0001 2117 9313; Komitet Organizacyjny Przyjaciele Piszkowic, Piszkowice 53, 57-300 Kłodzko.
Więcej informacji na portalu informacyjmym PR Trójka
http://www.polskieradio.pl/9/3022/Artykul/1005001,Sukces-Trojki-do-Poteg...
Sukces???
A jakże!!! Już sam fakt, że po raz pierwszy w stolicy, w największej i najbardziej reprezentacyjnej sali w Polsce odbyło się wydarzenie dedykowane i na rzecz maleńkich Piszkowic pod Kłodzkiem. Dziennikarze żartowali, że to największa promocja Dolnego Śląska bez żadnego zaangażowania samorządu dolnośląskiego. Na Sali Kongresowej nie było nikogo z polityków i samorządowców, za to przyjechali mieszkańcy Kłodzka i okolic. Pojawienie się na widowni Siostry Łucji, wieloletniej dyrektorki ZLO w Piszkowicach wywołało wielki aplauz widzów. Wiele osób biło brawa dla Siostry Łucji na stojąco, a po przedstawieniu sypały się gratulacje. Byt dzieci w ZLO na razie zabezpieczony. Najważniejsze to teraz zabiegać o zmianę prawa dotyczącego ustanowienia pieczy zastępczej dla dzieci przewlekle chorych, wymagających stałej opieki medycznej. Zbiórka pieniędzy, 1% z podatku prowadzona jest nadal. Wielkie podziękowania i szacunek dla dziennikarzy radiowej „Trójki”.Gdyby nie ich zaangażowanie, pewnie ZLO Piszkowice byłoby już tylko wspomnieniem.

Wydania: