Kolejna atrakcja w Kletnie

Autor: 
Maria Lica
lina4.jpg

Od kilku dni działa w Kletnie w nieczynnym kamieniołomie Kletno I - PARK LINOWY. Park powstał dzięki inicjatywie i zaangażowaniu kilku młodych ludzi przy wsparciu i aprobacie władz Gminy Stronie Śląskie, Starostwa w Kłodzku i społeczności lokalnej tj. mieszkańców wsi, sołectwa i Grupy Odnowy Wsi.
Od dawna już na zebraniach wiejskich zastanawialiśmy się jak zagospodarować ten piękny teren dla celów rekreacyjnych. Pomysłów było wiele. Jedynym zrealizowanym było „Lato Jaskiniowców”, dwu czy jednodniowa impreza, która nie spełniła naszych oczekiwań (mały zasięg). Nie spowodowała większego napływu turystów, zbyt głośna tuż przy rezerwacie i chyba zbyt kosztowna. Od dwóch lat „Lato Jaskiniowców” nie jest organizowane. Dobrze, że zostało zastąpione nową atrakcją.
Aż miło popatrzeć jak w pięknym krajobrazie, w ciszy i skupieniu, pod nadzorem profesjonalistów młodzi ludzie poznają smak przygody. Jak to dobrze, że mój wnuk nie musi się już uczyć wspinania, jak jego pradziadek Jakub Sądej wspinający się na najwyższe drzewo bez żadnego zabezpieczenia. Być może umiejętności wspinaczkowe przydadzą się i prawnukowi do odkrywania „swoich” jaskiń.
Mam nadzieję, że młodym gospodarzom obiektu nie zabraknie entuzjazmu w dalszym zagospodarowywaniu miejsca i będą to wykonywali tak samo starannie, jak do tej pory, idealnie godząc współdziałanie natury z potrzebami człowieka.
A tak przy okazji chciałabym się pochwalić jeszcze jedną atrakcją w naszej wsi, tj. oświetleniem słoneczno-wiatrowym drogi przez wieś. Już możemy spacerować i w dzień i w noc, za co serdecznie dziękujemy władzom Gminy i wykonawcom.

Wydania: