„Teraz Polska” – teraz Stronie! - „Markowy Samorząd 2013”

Autor: 
inf. wł.
stronie-markowa1.jpg
stronie-zdj1.jpg

28 maja br. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, burmistrz Stronia Śląskiego – pan Zbigniew Łopusiewicz odebrał nagrodę za konsekwentne budowanie silnej marki i dobrego wizerunku Stronia Śląskiego. Podczas uroczystej gali ogólnopolskiego konkursu „Markowy Samorząd 2013”, w kategorii gmin wiejsko - miejskich „Stronie Śląskie – gmina aktywna z natury” zajęła pierwsze miejsce (drugie miejsce zajęła gmina Pobiedziska, zaś trzecie Kórnik). To bardzo duży sukces, tym bardziej, że w konkursie udział wzięło 700 samorządów z całej Polski. „Cieszymy się, że Stronie Śląskie zostało wyróżnione. Dla pracowników samorządu jest to dodatkowa motywacja, dla mieszkańców - informacja, że przyjęta przez nas strategia działania jest doceniana w Polsce, a dla inwestorów – zaproszenie do rozmów” – mówi burmistrz Stronia Śląskiego, Zbigniew Łopusiewicz. Poza prestiżowym wyróżnieniem, Gmina Stronie Śląskie otrzymała kupon reklamowy o wartości 5 tys. zł oraz bon edukacyjny o wartości 3,5 tys. zł. 
Projekt MARKOWY SAMORZĄD to nowa inicjatywa WoltersKluwer Polska. Konkurs adresowany jest do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, a jego ideą jest wyróżnienie jednostek samorządów, którym udało się wypracować własną markę i rozwijają ją, a przy tym wyróżniają się dynamicznym rozwojem i dobrymi wskaźnikami ekonomicznymi. Analiza działalności gmin za ostatnie 3 lata dokonana została przez grupę ekspertów z zakresu marketingu i ekonomii. Jury oceniało najlepsze samorządy w 5 kategoriach (gmina wiejska, gm. wiejsko-miejska, gm. miejska, powiaty, województwa). Badano m.in. wydatki na inwestycje w gminie, aktywność w pozyskiwaniu środków europejskich, procent ludności objętej usługami wodociągowymi i kanalizacyjnymi, działania promocyjne i organizowane wydarzenia kulturalne. Więcej informacji o konkursie na www.markowysamo-rzad.pl.

6 samorządów zostało laureatami XXIII edycji konkursu „Teraz Polska”.
Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych Gmin znalazła się Gmina Stronie Śląskie. Laureatami w kategorii samorządy zostały także gminy: Stepnica, Kozienice, Piła, Władysławowo i Zakopane.
W dniu 3 czerwca br. w Teatrze Wielkim w Warszawie, burmistrz Stronia Śląskiego - pan Zbigniew Łopusiewicz odebrał prestiżowe wyróżnienie dla Gminy Stronie Śląskie. Nagroda będzie promować gminę, podkreślając jej atrakcyjność oraz spełni rolę magnesu przyciągającego do Stronia Śląskiego nowych mieszkańców oraz inwestorów. Będzie także gwarantem solidności i wzorowej pracy Urzędu. Godło “Teraz Polska” pomoże budować markę oraz prestiż Stronia Śląskiego w kraju. W tym roku Kapituła konkursu „Teraz Polska” wybierała laureatów spośród 63 nominowanych. Godło otrzymało 14 produktów, 9 usług, 2 innowacje oraz 6 samorządów. Relacja
z gali prezentowana była 10 czerwca br., o godz. 16.45 w programie I TVP.
Od 2006 roku Fundacja Konkurs “Teraz Polska” organizuje konkurs „Teraz Polska” dla Gmin. Celem tej edycji jest wyróżnienie Godłem „Teraz Polska” najlepszych, pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców, gmin w Polsce. Kryteria ocen zostały dostosowane do charakteru administracyjnego oraz wielkości gminy - odmienne wymagania obowiązują gminy wiejskie, a odpowiednio wyższe - gminy o charakterze wiejsko-miejskim oraz miejskim. Gminy najwyżej ocenione przez Ekspertów zostają nominowane do otrzymania Godła. Spośród nich Kapituła wyłania Laureatów. W trakcie ocen szczególna uwaga zostanie zwrócona na następujące zagadnienia: polityka inwestycyjna gminy, dostępność do infrastruktury technicznej, sposoby realizacji polityki społecznej, organizacja i forma zarządzania Urzędu, zakres działań Urzędu związanych z promocją gminy.
Relacja z uroczystości na: www.terazpolska.pl i www./tvp. info/informacje/biznes/znamy-laureatow-konkursu-teraz-polska/11307698.

Wydania: