Zabrzmiały akordeony i Bandoneon

Autor: 
inf.wł. oraz Mirosław Awiżeń
Foto: 
M. Krombach
Bandoneonista Wiesław Przadka.jpg
publiczność dopisala jak zwykle od 12 lat.jpg

Od 12 lat DZIEŃ AKORDEONU przyciąga rzesze zainteresowanych tym instrumentem. Duża sala Kłodzkiego Centrum Kultury i Rekreacji znów była zapełniona. Wszystko to za sprawą urozmaiconego programu i wysokiego poziomu wykonawczego zapraszanych artystów. W tym roku oprócz uczniów, wystąpił na zaproszenie Liliany Stopki zespół New Harmony z Poznania oraz jedyny w Polsce wirtuoz bandoneonu diatonicznego BANDONEONISTA Wiesław PRZĄDKA. Publiczność była zachwycona, czego dowodem jest spontanicznie przesłana do szkoły wypowiedź słuchacza:
Dzień dobry Pani Dyrektor, bardzo dziekuję, że mogłem wziąć udział jako słuchacz i być wczoraj na XII Dniu Akordeonu. Jak zwykle był to wspaniały kolejny Wieczór z Akordeonem. Jak zwykle wspaniały dobór uczestników i repertuaru.
Bardzo dziękuję za tę WSPANIAŁĄ UCZTĘ, na którą czekam cały rok. – Józekmita
***
To już XII Dzień Akordeonu w Kłodzku organizowany przez p. Lilianę Stopkę. Nie jestem krytykiem muzycznym. „Technicznie” to zupełnie nie znam się na muzyce, więc nie będę się wymądrzał co do jej niuansów. Jedno powiem. Już dawno nie byłem na takim koncercie: tak się zapomniałem, że w domu wygasł piec. Była to MUZYKA, przy której zapomniałem o zimnym domu.
Dziękuję za ten dzień, a raczej wieczór, Lilianie Stopce, że go zorganizowała (oczywiście przy współpracy z innymi). Dziękuję muzykom - i tym, którzy ledwo zaczynają, i tym, którzy już „wyfruwają w swoją przestrzeń”, i tym, którzy już tam swoją przestrzeń zagarniają z pełną profesją i nadają jej swój wymiar. Wieczór poezji muzycznej.

Wydania: