Wiosenna gala projektów w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
Ewa Magierowska, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej
gala-zdobywcy I m.jpg

21 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie gimnazjum i liceum, zamiast uciekać ze szkoły w Dniu Wagarowicza, uczestniczyli w gali projektów, którą sami zorganizowali.
W pierwszym dniu wiosny uczniowie klas II Gimnazjum nr 1 mieli możliwość obejrzenia 10 najbardziej interesujących projektów edukacyjnych przygotowanych pod opieką nauczycieli i wychowawców przez uczniów kończących naukę w gimnazjum. Na uwagę zasługuje wystawa ukazująca książkowe hity młodzieży, przygotowana przez Kingę Łukawską, Paulę Paukszteło i Sylwię Hyjek. Na uczniowskiej liście znalazły się obok Harreego Pottera czy Felix´a, Neta i Niki m.in. Igrzyska śmierci S. Collins, Ciepłe ciała I.Mariona, Drżenie M. Stiefvater. Wybór tekstów był faktycznie przemyślany, a informacje o książkach zachęcały uczestników gali do sięgnięcia po powieści i zagłębienia się w lekturze. Z żywym zainteresowaniem spotkała się także prezentacja multimedialna ukazująca historię złotej liczby przygotowana przez Joannę Budnik, Maję Dębską, Patrycję Wdowiak i Milenę Kogut. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum uczestniczyli w maratonie filmowym, oglądając nagrodzony Oskarami obraz „Życie Pi”. Ich starsi koledzy z klas trzecich chętnie wzięli udział w uniwersum językowym przygotowanym przez nauczycieli języków obcych.
Licealiści natomiast zorganizowali szkolny etap Festiwalu Piosenki Międzynarodowej. Samorząd szkolny z kl. II C zadbał o gorącą atmosferę w czasie imprezy. Królował język angielski. I miejsce zdobyli Magdalena Zwoleń, Mateusz Hrycak i Katarzyna Piotrowska piosenką Soldat, II m. wyśpiewał zespół w składzie: A. Kubat, A. Kowalska, I.Hajduk, M. Zwoleń, K. Piotrowska, N. Hajduk,
III m. oraz nagrodę publiczności zdobyły Daria Łochańska i Magdalena Zwoleń.
Ciekawa propozycja zajęć spotkała się z uznaniem wszystkich uczniów i ich wychowawców, zwłaszcza że pogoda w tym dniu nie dopisała.

Wydania: