Mistrzowie województwa!

Autor: 
inf. Gimn. nr 2 w Nowej Rudzie
mistrzowie5.jpg

Już po raz piąty w obecnym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum nr 2 reprezentowali Nową Rudę na zawodach sportowych rangi mistrzostw województwa. Tym razem w zasypanym śniegiem Zieleńcu na starcie slalomu giganta stanęli narciarze alpejscy. W Dolnośląskim finale uczestniczyło 66 zawodników z 26 szkół gimnazjalnych.
Gimnazjum nr 2 reprezentowali zawodnicy noworudzkiej sekcji narciarskiej: Tesmer Mateusz, Kochanik Kacper i Janas Wojciech pod opieką nauczyciela Radosława Legiecia. Doskonałe przygotowanie oraz bardzo dobre przejazdy wszystkich zawodników sprawiły, że
w klasyfikacji drużynowej byli oni poza zasięgiem konkurentów i pewnie wywalczyli tytuł Drużynowego Mistrza Dolnego Śląska.
W klasyfikacji indywidualnej olbrzymi sukces osiągnął Tesmer Mateusz zdobywając brązowy medal. Kochanik Kacper uplasował się na miejscu piątym, natomiast Janas Wojciech na miejscu siedemnastym.
Po raz kolejny Gimnazjum nr 2 udowodniło że warto umożliwiać uczniom rozwijanie swoich sportowych pasji ponieważ jest to doskonały sposób na promocję szkoły, sekcji sportowych, a przede wszystkim Nowej Rudy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na narciarskich stokach.

Wydania: