Język polski jest ą-ę i KSP z tym liczy się

Autor: 
Anna Cwykiel, Katarzyna Leszczyńska, Patrycja Szelest
polski.jpg

Uczniowie Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości ponownie udowodnili, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, a nauka języka polskiego może być nie tylko obowiązkiem, ale również dobrą zabawą.
Powtórzyliśmy ubiegłoroczny sukces i w Ogólnopolskim Konkursie „Z po-prawną polszczyzną na co dzień” organizowanym pod egidą Centrum Edukacji Humanistycznej doczekaliśmy się finalistek. Oto one: Justyna Serwatka z trzeciej klasy Technikum Ekonomicznego i Monika Ziółkowska z pierwszej klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Finałowe zadanie dziewczęta rozwiążą w stolicy 28.04.2013 roku.
Po raz pierwszy uczniowie KSP z testami konkursowymi zmierzyli się za sprawą polonistki - p. Małgorzaty Załupki - w roku szkolnym 2011/2012. Wówczas po dwóch etapach zmagań w warszawskiej siedzibie Polskiej Akademii Nauk reprezentowała nas Justyna Serwatka (wtedy uczennica drugiej klasy).
W bieżącym roku szkolnym p. Małgorzata Załupka ponownie popularyzuje wśród uczniów KSP poprawność polszczyzny dzięki dodatkowym zajęciom
w ramach projektu CIZ „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”. W październiku 2012 r. do szkolnego konkursu przystąpiło 51 osób i aż 14 zakwalifikowało się do drugiego etapu. Wzięło w nim udział 11 uczniów i wszyscy wykazali się bardzo wysokim poziomem poprawności, ale tylko Justyna i Monika osiągnęły wymagane 95% trafnych odpowiedzi.
Obu naszym finalistkom gratulujemy i życzymy tytułu laureatek oraz przyjemnej wycieczki po Warszawie, a wszystkich zainteresowanych uczniów KSP zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu doskonalącego sprawne i skuteczne porozumiewanie się w języku narodowym.

Wydania: