Grand Prix i Złoty Anioł dla dziewczęcego zespołu wokalnego

Autor: 
inf. RF-D
Grand-Prix-150x150.jpg

Ponad 700 utalentowanych wokalnie młodych Dolnoślązaków wzięło udział
w XIV edycji Kolędowania Chórów Szkół Muzycznych 25.01.2013. Podczas koncertu w świdnickiej katedrze do najlepszych pofrunęły anioły wraz z nagrodami. Anioła-Grand Prix wyśpiewały dziewczęta z Państwowej Szkoły Muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej pod dyrekcją Renaty Fiałkowskiej-Dumy, nagrodzone również przez Prezydenta Świdnicy.
Jury XIV Dolnośląskiego Kolędowania: Przewodniczący – prof. Halina Bobrowicz, członkowie – prof. Helena Tomaszek-Plewa, dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak, dr Maria Zawartko sklasyfikowało uczestników w dwóch kategoriach – chórów szkół muzycznych I stopnia i chórów szkół muzycznych II stopnia – przyznając Złote, Srebrne i Brązowe Anioły oraz nagrody.
W konkursie wzięło udział 14 chórów z całego Dolnego Śląska. Każdy z chórów musiał przedstawić program, składający się z 4 kolęd, w tym jedną w opracowaniu Witolda Lutosławskiego.
Współorganizatorami XIV Dolnośląskiego Kolędowania Chórów są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Społeczna Szkoła Muzyczna, Świdnicki Ośrodek Kultury i Świdnickie Towarzystwo Muzyczne.

Wydania: