Karnawał na biegówkach - sezon narciarstwa biegowego w gminie Stronie Śl. rozpoczęty

Autor: 
Paweł Dywański
zima-narty.jpg

W dniu 12 stycznia br. w Bielicach k/Stronia Śląskiego nastąpiła inauguracja sezonu narciarstwa biegowego w Gminie Stronie Śląskie.
Wytyczona została trasa biegowa z jednym śladem z Bielic do schroniska Paprsek - (Rychlebskie Hory po stronie czeskiej, Góry Bialskie po polskiej). W otwarciu udział wzięło ok. 20 osób, turyści oraz mieszkańcy Gmin Stronie Śląskie i Lądek Zdrój. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, każdy otrzymał numerek startowy w postaci ozdobnego kotylionu, przeszedł test “na trzeźwość”, następnie po rozgrzewce wraz z przewodnikami grupa ruszyła w górę w kierunku granicy, skąd dalej w stronę Rudawca lub schroniska Paprsek.
O godz.14.00 wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci słodyczy, pieczonych kiełbasek, chleba ze smalcem, kawy oraz herbaty. Każdy z uczestników w świetnym humorze wyjechał z Bielic, umawiając się już między sobą na następne wyjazdy w Góry Bialskie. Wczoraj odkryliśmy nowy, wcześniej nieznany zakątek, doskonale nadający się do uprawiania narciarstwa biegowego z cudownymi długimi, urozmaiconymi trasami, na których poradzi sobie każdy, amator i biegacz zaprawiony. Długość łączna tras, to aż 50 kilometrów, są ratrakowane, dobrze oznaczone, z dużą pokrywą śnieżną. Zapraszamy do Bielic k/Stronia Ślaskiego!!!

Wydania: