Zamieszanie wokół Open Summer Festival

Autor: 
inf. A. Bliźniak

Wyniki konkursu „Mam talent” są znane już od 20.04.2012 r. Wygrał zespół Dust Of Nation, drugie miejsce zajął zespół Slave Industry. Nagrodami za zajęcie dwóch pierwszych miejsc był występ na koncercie Open Summer Festival 30.06.2012 r. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że dzień przed koncertem pani dyrektor KCKSiR Aneta Macherzyńska wezwała zespół Slave Industry i przekazała im informację, że koncert został odwołany.
Koncert został odwołany na podstawie rzekomej informacji, że przedstawiciele zespołu są satanistami a w swoich piosenkach promują antyreligijne i obraźliwe treści. Zespół nie miał nic do ukrycia, dostarczyl teksty piosenek w określonym terminie. Mimo tego zawarta między zespołem a Kłodzkim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji umowa została zerwana bezpodstawnie w ostatniej chwili, by zespół nie mógł się bronić. Na szczęście fani nie zostali obojętni. Pogłoska o tym, że zespół wyznaje satanistyczne treści doszła do zarządu KCKSiR od „anonimowego donosiciela”, niestety nie zostały sprawdzone. Dobre imie zespołu zostało znieważone i została odebrana im nagroda za cieżką pracę – występ na koncercie Open Summer Festival. Nie możemy zostać głusi na taką nieuczciwość. Zarząd KCKiSR próbował przekupić zespół, oferował pieniądze na nagranie płyty, spotkanie z posłem Dąbrowskim oraz inne koncerty w zamian za milczenie. My nie będziemy milczeć.
w imienu zespołu – Abigail Bliźniuk

Wg najświeższych informacji zespołowi ostatecznie zezwolono na występ - ale dopiero o godz. 23.00.
Zespół nie jest usatysfakcjonowany tym faktem, miał bowiem zagwarantowany koncert jako nagroda za zajęcie II miejsca w konkursie "Pokaż Swój Talent". Zezwolono im na występ dopiero po mocnym publicznym proteście muzyków.

Wydania: