Nysa podtrzymuje passę zwycięstw

Autor: 
Dawid Broniszewski

Z tarczą wrócili z Żarowa zawodnicy Nysy! Po bardzo ciężkim i wyrównanym spotkaniu kłodzczanie pokonali 1:0 Zjednoczonych. Do przerwy Nysa szczęśliwie remisowała w Żarowie. Gospodarze trzykrotnie stawali przed szansą na strzelenie gola. Już w 5. minucie po błędzie Kulaka w sytuacji sam na sam stanął Ciupiński, ale świetną interwencją popisał się Borkowski. W 22. minucie Ireneusz Kocoń zgłosił zmianę, gdy na nierównym miejscu skręcił kolano. W miejsce kontuzjowanego napastnika z Kłodzka na placu gry pojawił się Daniel Grzegorzewski. Trener Paweł Adamczyk musiał dokonać korekt w ustawieniu. Miejsce w ataku zajął Andrzej Marks, Jaskułowski został przesunięty na boczną pomoc, a Grzegorzewski zajął miejsce w środkowej formacji. Nysa jeszcze dwukrotnie dopuściła rywali do sytuacji, po których Korbecki i Rudyk mogli otworzyć wynik spotkania. Z kolei dla kłodzkiego zespołu główkował Jaskułowski, ale nawet jakby celnie uderzył to sędzia odgwizdałby pozycję spaloną. Pod koniec pierwszej połowy groźnie mogło być pod bramką Zjednoczonych, jednak nikt nie zamknął dośrodkowania Stopy.
O wiele lepiej Nysa prezentowała w drugiej odsłonie i w końcu zaczęła w końcu stwarzać sytuacje. W 60. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Andrzej Marks, ale w ostatniej chwili piłkarza Nysy zdążył zablokować obrońca gospodarzy. Osiem minut później w bliźniaczej akcji tym razem zawodnik Zjednoczonych dopiero faulem zatrzymał w polu karnym szarżującego Marksa. Rzut karny na gola zamienił pewnym uderzeniem Paweł Matecki. Gospodarze do ostatnich minut dążyli do wyrównania, a Nysa mogła przypieczętować wygraną, gdyby, wprowadzony kilka minut wcześniej, Rafał Głasek zakończył w doliczonym czasie gry kontrę swojego zespołu.
Teraz kolejny wyjazd czeka podopiecznych Pawła Adamczyka. Rywal będzie o wiele trudniejszy, bo Victoria Świebodzice. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (18.09.) o godz. 16:00 na stadionie w Świebodzicach.
Nysa: Borkowski - Kulak, Pawlik, Szmigiel (65 Cebulski), Konowalczyk, Syper, Jaskułowski (90 Głasek), Matecki, Stopa (58 Kowalski), Marks, Kocoń (24 Grzegorzewski).
SPONSORZY NYSY KŁODZKO: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, Alfa PPHU - Import – Export, www.myfoot ballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www.express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion. Zapraszamy na www.nysa.klodzko.pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: