Przewodnik dla jedzących - Restauracja - Pizzeria Ricardo

Autor: 
Henryka Szczepanowska

Wnętrze ++++ To lokal w starym ratuszu na kłodzkim rynku. Już sama lokalizacja nadaje cechy wnętrzu. Piękne sufity i ściany, imponujące stare drzwi, bar sprzed wielu lat wykonany z ciemnego drewna. Wszystko solidne i masywne. Kolory wnętrza tylko podkreślają jego dostojeństwo – stare złoto, karmin, brunatny. Ładne stoły i dość wygodne krzesła. Toalety czyste, ukryte w mrocznej wnęce. Dwie duże sale dają możliwość organizowania zamkniętych, niezależnych spotkań. Przed wejściem do lokalu obszerny ogródek, ładnie ustawiony tuż obok starej fontanny przed ratuszem.
Atmosfera +++ To lokal dla wszystkich ale najbardziej ulubiony przez starszych mieszkańców miasta i turystów. Aż się prosi o dobrą muzykę do słuchania ale zastałam tylko popowe kawałki rodem z pewnego komercyjnego radia. Byłyby tu piękne koncerty i muzyka na żywo, gdyby były......
Obsługa+++ Kelnerka, mimo że dopiero od niedawna w zawodzie, miła, pomocna i co najważniejsze zna potrawy z karty. Lojalnie uprzedza mnie o długości oczekiwania na potrawy. Właścicielka w pracy już o dziewiątej rano i na każdym kroku widać jej troskliwą rękę.
Jadłospis +++ To dość obszerna karta dań. Właściwie nie różni się zbyt od innych kart w tym mieście. Kilkadziesiąt pozycji z pizzą, makarony, zapiekanki w bagietce, kilka zup, zestawy obiadowe z kuchni mieszanej. Najciekawsza pozycja z karty to świetne bułeczki z ciasta drożdżowego nadziewane tuńczykiem, pieczarkami, szynką, gyrosem, serem. Cienkie ciasto bułeczek jest dobrze wypieczone i chrupiące, nadzienie nie obciąża zbytnio bułeczki. Dwa sosy do wyboru, oba robione na miejscu, żadne tam słoiki czy plastikowe tuby z gotowcami. Zamawiam też penne. Wpadka! Makaron rozgotowany, dużo sosu śmietanowego, kawałki kurczaka miękkie, kilka różyczek brokuła. Smaczne, delikatne ale to nie to!!! Popularne zwłaszcza wśród młodych klientów restauracji bułeczki, to danie naprawdę pomysłowe i doskonale nadaje się na lancz dla pracujących lub solidna przegryzka dla turystów. Dobrze świadczy o restauracji karta win a już zachwyciła mnie możliwość napicia się wina lanego z beczki co w Kłodzku wcale nie jest takie oczywiste. Za to wino należy się dodatkowy plusik.
Ceny+++ Ceny podobnie jak w całym mieście choć biorąc pod uwagę lokalizację restauracji dość atrakcyjne. Ceny wina do wytrzymania, szczególnie wina lanego z beczki zachęcają do wypicia szklaneczki do posiłku.

Wydania: