Przewodnik dla jedzących

Autor: 
Henryka Szczepanowska

Przedstawiamy pierwszą prezentację lokalu gastronomicznego:
Bar Kryształowa - Kłodzko, przy moście Wita Stwosza.
Lokal otwarty od poniedziałku do soboty, w godz. 10-18 (soboty do 17).
Wnętrze ++++
Duże, jasne i ciepłe wnętrze. Pachnie świeżym jedzeniem, smażonym kotletem, jarzynową zupą. Przyjemny, domowy zapach. Wielkie okna zajmujące całą południową ścianę czyste, ozdobione firankami. Toalety przestronne, wygodne, czyste, ładna dekoracja. Tablica z jadłospisem czytelna. Przed wejściem szeroki taras, niestety, jeszcze przed remontem.
Obsługa +++++
Właściwie samoobsługa ale jeśli o obiad prosi dziecko, starsza pani lub ktoś mało sprawny, otrzymuje obiad do stolika przyniesiony przez uśmiechniętą panią Małgosię. Zamówienia przyjmują panie właścicielki - Krysia i Grażynka. Ujmująco miłe, pamiętające każdego klienta, zwracające się po imieniu do dzieciaczków i młodzieży szkolnej licznie odwiedzających bar. Niejadki mogą zamienić obiad dnia na ulubione dania.
Atmosfera +++++
Miło, rodzinnie, przyjaźnie. Już od wejścia na salę konsumpcyjną zaskakuje powszechna znajomość wszystkich ze wszystkimi. Pozdrowienia, rozmowy pomiędzy stolikami, przysiadanie się do starych znajomych tworzą atmosferę kuchni domowej. Ruskie dla Kamilki!!!! - woła pani Grażynka. Przemuś, naleśniki z polewą!!!! Rzadko kiedy słyszy się – zamówienie numer 24, proszę odebrać!!! Od razu widać, że to ktoś obcy, może turysta?
Jadłospis ++++
Kilka podstawowych zup, choć i tak klienci zazwyczaj zamawiają zupę dnia. Kilka rodzajów kotletów, pieczeń, gulasz, jedna smażona ryba. Dania bezmięsne to podstawowa oferta barowa - pierogi, placki, naleśniki, kluski. Absolutnym hitem są ostatnio dodane do jadłospisu gołąbki z kaszą. Rewelacja. Kapusta miękka, dobrze sparzona, choć nie rozpadająca się, jędrna. Nadzienie zwarte, dobrze doprawione z dodatkiem cebulki i pieczarek. Kasza uduszona w sam raz. Pycha. Dużym powodzeniem cieszy się placek po węgiersku, zawsze świeżo usmażony, chrupiący, puszysty. Jak trzeba. Pierogi ruskie, z mięsem, z kapustą i grzybami to cieszące się uznaniem klientów danie nie tylko do konsumpcji na miejscu - wielu zabiera je na wynos, do odgrzania na kolację. Porcje duże, wystarczająco zaspokajają głód przeciętnego konsumenta. 16 surówek.
Ceny +++
Umiarkowane. Obiad dnia to 9 zł. Obiad dla dziecka - 8 zł. Kotlet -11-13 zł. Placek po węgiersku - 12 zł. Pierogi ruskie - 6 zł. Pierogi z mięsem - 7 zł. Wszystkie surówki po 2 zł.
Maksymalna ocena +++++
Minimalna ocena +
ZAPRASZAMY DO ZABAWY. Kupony drukowane w gazecie można przesyłać także pocztą mailową. Dla uczestników zabawy przewidujemy nagrody.

Wydania: