O poezji, podróżach, o filozofii i ogrodach...

Autor: 
inf. PiMBP
brągiel1.jpg

...opowiadał w ostatnią środę (15 grudnia br.) barwnie i z pasją pan Leszek Brągiel - bohater 66. Spotkania z Twórcą odbywającego się tradycyjnie w Czytelni Naukowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku.
Poeta, opowiadacz, filozof, fotograf, a nade wszystko podróżnik i twórca Ogrodu Górskiego Wiatru (na łąkach Krowiej Góry Gór Złotych w Jesionowie), do którego zaprasza huculskie kapele, japońskich twórców haiku
i mongolskie teatry.
Przewędrował m.in. Chiny, Himalaje, centralną Azję, Bliski Wschód, Armenię, Azerbejdżan, Norwegię, wschodnią Europę itd.). Wydał zbiór poezji, prozy i fotografii zatytułowany “Wędrówki po Ukrainie” tłumaczony i wydany w 2009 roku w języku ukraińskim.
Z największym zdziwieniem ale i fascynacją publiczność spotkania przyjęła opowieść o losach życiowych bohatera spotkania, o Jego koczowniczym trybie życia, przygodach podczas licznych podróży oraz filozofii życiowej. W jednej chwili pan Leszek przeniósł nas z Kłodzka na huculszczyznę, do Mongolii, Lwowa, Norwegii... Nic więc dziwnego, że jak nadszedł koniec spotkania nikomu nie chciało się wychodzić w mroźny, późny wieczór.

Wydania: