Matematyczne sukcesy

Autor: 
Mariola Kopcio, Andrzej Szpulak

Matematyka od lat znajduje się w centrum zainteresowania władz oświatowych. Pierwotnie spowodowane to było niskimi wynikami i rosnącym brakiem zainteresowania uczniów tym przedmiotem. Ostatnio z kolei
w całym społeczeństwie wzmogły się dyskusje, w związku z powrotem tego przedmiotu do grona obowiązkowo zdawanych na egzaminie maturalnym.
O wszystkich, związanych z tym przedmiotem problemach, najlepiej wiedzą sami zainteresowani czyli nauczyciele i uczniowie. Każdy nauczyciel matematyki z radością więc wita napotkany talent. Nie inaczej jest w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości.
Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Euklides”. W tegorocznej XI edycji konkursu brało udział 58 szkół z Polski (około 900 uczestników) oraz 26 szkół z Litwy (około 570 uczestników). Po przejściu eliminacji szkolnych dwoje uczniów KSP zakwalifikowało się do II etapu konkursu. Eliminacje rejonowe odbyły się 24 marca 2010 r. i wyłoniły 34 uczniów z Polski i 10 uczniów z Litwy do finału. Wśród nich znalazła się uczennica II klasy Technikum Ekonomicznego naszej szkoły - Dorota Pachnowska, która wzięła udział w zawodach centralnych 10 i 11 czerwca 2010 r. w Bydgoszczy. Dorota poszerza wiadomości z matematyki i doskonali swoje umiejętności na zajęciach koła matematycznego, które prowadzi pani mgr Mariola Kopcio. Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Dorota jak sama mówi będąc w drugiej klasie ma jeszcze dwa lata by poprawić swoje tegoroczne osiągnięcie. A apetyt wzrósł znacznie.

Wydania: