Uroczystość konsekracji w sołectwie Koszyn

Autor: 
Sołtys Sołectwa Koszyn
koszyn.jpg

30 maja br., biskup diecezji świdnickiej Ignacy Dec podczas uroczystej mszy św., dokonał poświęcenia świątyni p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bożkowie - Sołectwo Koszyn, której budowa została ukończona po siedmiu latach wytężonej pracy.
W konsekracji uczestniczyli zaproszeni księża z naszego dekanatu, były proboszcz parafii, a obecnie dziekan parafii w Bolkowie ks. Wiesław Pisarski, jego następca ks. Jan Ordowski, wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, członkowie Koła Myśliwskiego „Żbik”, grono sponsorów oraz licznie przybyli na uroczystość parafianie. Wójt Gminy przekazał na ręce księdza biskupa kadzidło oraz obraz Miłosierdzia Bożego przedstawiający postać Jezusa Chrystusa.
Członkowie Koła Myśliwskiego ofiarowali natomiast byłemu proboszczowi parafii zdobiony, drewniany krzyż.
Po mszy św. wszyscy przybyli na uroczystość wzięli udział w festynie. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że mieszkańcy Koszyna i goście bawili się do białego rana przy muzyce organisty p. A. Bodzka i przyśpiewkach pań z KGW z Dzikowca.
Dziś mieszkańcy Koszyna dumni są z tego, że mają własny kościół. Kościół wybudowany dzięki ich pracy i samozaparciu, dzięki ludziom dobrej woli, dzięki wielu sponsorom. Szczególne słowa podziękowania kierowane są w stronę:
- T. Zielińskiego pracownika gminy, który społecznie sprawował stanowisko kierownika budowy,
- A. Czarneckiego, który sprawował funkcję majstra budowy i wszystkich budowlańców, którzy pod jego nadzorem prowadzili prace budowlane,
- K. Gąsiora, J. Króla, W. Wacławika za użyczenie sprzętu ciężkiego do prac ziemnych i transportu materiału,
- Pani J. Szulickiej za podarowanie pięknych granitowych płyt na posadzkę kościoła,
- Seniorów K. Mrozka i L. Winiarskiego, którzy mimo podeszłego wieku wykonywali ciężką pracę fizyczną oraz służyli fachową radą
- J. Gryzika, E. Dacyszyna, R. Świerczyńskiego, A. Kutryby,
W. Króla, K. Kubata, którzy począwszy od pierwszego do ostatniego dnia budowy wytrwale pracowali
- wszystkich Pań, które przygotowywały posiłki w czasie trwania budowy oraz wszystkim tym, którzy nawet w minimalnym stopniu przyczynili się do pomocy.
Opiekunem nowej świątyni jest ks. Jan Ordowski, który w kwietniu objął stanowisko proboszcza Parafii Bożków. To on będzie zarządzał majątkiem kościelnym, do którego od teraz włączony został kościół na Koszynie. Życzymy mu siły i wytrwałości w niesieniu posługi kapłańskiej.

Wydania: