Spartakiada Integracyjna w Dzikowcu

Autor: 
Seweryn Panek
spartakiada.jpg

W dniu 28 maja br. w Dzikowcu odbyła się Spartakiada Integracyjna połączona z Dniem Dziecka. Impreza zorganizowała została dla uczniów ze szkół ziemi noworudzko-radkowskiej. Przybyłe dzieci zgromadzone na placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dzikowcu przywitali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m. in Jarosław Zachariasz i Maciej Awiżeń ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku, wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, przewodnicząca Rady Gminy Nowa Ruda Teresa Październiak oraz pracownicy Urzędu Gminy Nowa Ruda. Dla przybyłych uczniów przygotowano wiele konkurencji sportowych mających służyć integracji wszystkich dzieci. Były konkurencje zespołowe m. in. tor przeszkód oraz konkurencje indywidualne takie jak: skoki przez skakankę, rzut kostkami do celu, rzut piłką lekarską i konkurs rysunkowy. Dobra organizacja imprezy sprawiła, że żadne dziecko nie mogło się nudzić.
Organizatorzy: sołtys Wsi Dzikowiec Henryk Srokowski, Rada Sołecka, Zespół Szkolno-Przedszkolny, przygotowali również szereg dodatkowych atrakcji. Każdy mógł poczuć się jak strażak siedząc w wozie bojowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzikowcu, czy zwiedzając otwartą dla wszystkich Remizę Strażacką. Nie lada atrakcją były również samochody terenowe i quad, udostępnione przez członków Klubu Dzik Off Road, do którego każde z dzieci mogło wejść i poczuć się jak prawdziwy kierowca.
Po rozdaniu zwycięzcom pamiątkowych dyplomów i pucharów, wręczonych przez zaproszonych gości, sołtysa i dyrektora szkoły- na wszystkich uczestników czekała grillowana kiełbaska i soczek. Miłym akcentem imprezy było wręczenie dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dzikowcu, Beacie Biedrzyckiej kwiatów z okazji przypadających właśnie w tym dniu urodzin.
Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne imprezy w Dzikowcu będą równie udane jak tegoroczna.

Wydania: