Wystawa fotograficzna "Wielki Tydzień w Hiszpanii"

Autor: 
Anna Franczukowska

Fotografie Joanny Jakubowicz i Pedra Cordon Cordon, które dzięki życzliwości Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku będzie można oglądać w Galerii Muzealnej im. Michała Klahra Starszego, wspaniale wpisują się w czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych.

Wystawą „Wielki Tydzień w Hiszpanii” zapraszamy do miejscowości Huelva, w południowo - zachodniej części Andaluzji, gdzie właśnie mają miejsce obchody Wielkiego Tygodnia (hiszp. Semana Santa). W tym, od wieków pozostającym w niezmienionej formie misterium religijne przeżycia łączą się z ludowymi zwyczajami, zyskując niepowtarzalny charakter. Ulicami suną procesje pokutników dla których właściwe jest bogactwo dźwięków, kolorów i zapachów, a na chodnikach i balkonach mnożą się tłumy obserwatorów.
Autorzy wystawy, którzy wielokrotnie uczestniczyli w obchodach Wielkiego Tygodnia, dzięki odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni, chcą przenieść widza na ulice Huelvy. Sugerowana uliczka, odpowiednia muzyka, zapach kadzidła, smak torrijas i cytrusów mają sprawić, że poczuje się on jak uczestnik procesji.
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy 29 marca 2010 r. o godz. 18.00.
Anna Franczukowska
Galeria Muzealna
im. Michała Klahra Starszego

Wydania: