Rok Chopinowski trwa

Autor: 
Marta Dąbrowska

Oto kolejne informacje z przebiegu obchodów Roku Chopinowskiego w Kłodzkiej szkole muzycznej.
W ramach konkursu uczniowie mieli za zadanie opracować przewodniki turystyczno-muzyczne: „Z Chopinem po Polsce” oraz „Z Chopinem po Europie”. Było to trudne przedsięwzięcie, ale uczniowie wspaniale poradzili sobie
z tym problemem.
Za przewodnik „Z Chopinem po Polsce” wyróżniono 9 uczniów. I miejsce ex equo: Szpak A., Bubak K., Wieczorek A; II miejsce ex equo: Wosiek K., Podgórny B., Decker J.; III miejsce ex equo: Pawlik M., Wiklińska K., Witukiewicz J.
Za przewodnik „Z Chopinem po Europie” przyznano następujące wyróżnienia: I miejsce – Samosiej H., II miejsce – Decker P., III miejsce – Katan M., wyróżnienie – Hybsz D.
Kolejne zadania były związane
z twórczością F. Chopina i dotyczyły rozpoznawania muzyki Chopina wśród utworów innych twórców oraz rozpoznawanie utworów F. Chopina z fragmentu zapisu nutowego.
W teście wrażliwości muzycznej najlepiej wypadli: Brodzińska K., Dworzański D., Kowal W., Lebda W., Mróz Magdalena., Olszewska K. Armata S., Decker M., Leszczyński M., Szpak A. ; a najlepiej z zapisu nutowego rozpoznali utwory Chopina: Czarnecka-Salam L., Czerniak P., Decker M., Figiel D., Kujawa E., Mróz Magdalena, Samosiej H., Śliwińska J., Wacławek H., Wieczorek A.
Muzyka Fryderyka Chopina, to w zasadzie muzyka fortepianowa, ale jest tak popularna i lubiana, że doczekała się wielu opracowań. 5 marca b.r. odbył się konkurs na najlepsze wykonanie utworu F. Chopina. W tym, konkursie, oprócz pianistów, wzięli udział fleciści, skrzypkowie,altowiolistka i gitarzysta. Jury konkursu przyznało 3 równorzędne nagrody, które otrzymali: Jachimczak K. i Mizera A. - pianiści i Samosiej H. - flecistka oraz jedno wyróżnienie, które otrzymała Wieczorek A. - skrzypaczka.
Finał konkursu zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze tylko ocena prac plastycznych wykonanych przez młodsze klasy i test z wiedzy o życiu i twórczości patrona szkoły – F. Chopina.
WIELKI FINAŁ - 25 marca o godz. 16.00 w sali koncertowej szkoły muzycznej. Serdecznie zapraszamy.
Marta Dąbrowska

Wydania: